Jak podać psu tabletkę? Sprawdzone triki

Kategoria: Zwierzęta
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-03-08

Musisz podać psu leki i zastanawiasz się, co zrobić, aby pies zjadł tabletkę? Podanie psu tabletki, jest często dużym wyzwaniem dla właściciela. Niektóre psy biorę je chętnie, ale niestety nie wszystkie. Niektóre są tak sprytne, że potrafią zjeść cała miskę mokrej karmy, a tabletkę zostawić na dnie. Na szczęście jest kilka sposobów na to, jak podać psu tabletkę i właśnie je chcielibyśmy Wam w tym artykule przedstawić.

Sposoby na podanie psu tabeltki

Ukryj tabletkę w jedzeniu

Jeden ze sposobów na podanie psu tabletki to schowanie jej w jedzeniu. Wybierz jedzenie, które Twojemu psu smakuje, np. mięso, ser lub wędliny. Przygotuj przekąskę z tym jedzeniem, np. kawałek sera z wydrążoną dziurką w środku. Włóż tabletkę do dziurki i dokładnie zamknij ją kawałkiem sera. Podaj przysmak swojemu psu i obserwuj, czy zje go wraz z tabletką. Możesz również skorzystać z gotowych produktów, takich jak specjalne przysmaki do podawania leków.

Użyj specjalnego urządzenia do podawania tabletek

Jeśli Twój pies jest zbyt sprytny i potrafi wyczuć tabletkę w jedzeniu, warto skorzystać z specjalnych urządzeń do podawania tabletek. Dostępne na rynku urządzenia, takie jak Tablette, Pill Assist lub Pill Pockets, ułatwiają podawanie leków psom. Umieść tabletkę w urządzeniu i umieść go w pysku psa. Zdejmij urządzenie z pyska psa i sprawdź, czy zjadł tabletkę. Dzięki temu Twój pies nie poczuje tabletki i zje ją wraz z przysmakiem.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Rozdrobnij tabletkę i wymieszaj ją z jedzeniem

Jeśli Twój pies nie chce przyjąć tabletki w całości, możesz rozdrobnić ją na proszek za pomocą tłuczka lub młynka i wymieszać z jedzeniem, np. z karmą mokrą lub mięsem. Taki zabieg pozwoli na podanie leku psu w sposób, który mu odpowiada. Ważne jest jednak, aby nie rozdrabniać wszystkich tabletek. Niektóre z nich są powlekane i mają składniki, które zapewniają stopniowe uwalnianie substancji czynnej.

Użyj pasty do podawania leków

Pasty do podawania leków to specjalne produkty, które ułatwiają podanie psu tabletki. Wystarczy umieścić pastę na palcu i podać ją psu, aby skłonić go do otwarcia pyska. Następnie umieść pastę w pysku psa, blisko gardła, i sprawdź, czy zjadł ją wraz z tabletką. Dostępne na rynku pasty mają zwykle smak mięsa lub ryby, co przyciąga psa i ułatwia podanie leku.

Podaj tabletkę z wodą lub pokarmem

Jeśli Twój pies nie chce jeść jedzenia z tabletką, spróbuj podać mu tabletkę z wodą lub innym płynem. Wystarczy umieścić tabletkę w pysku psa i podać mu wodę, aby ją popić. Możesz również rozpuścić tabletkę w wodzie lub mleku i podać psu w misce. Innym sposobem jest umieszczenie tabletki w małym kawałku sera lub mięsa i podanie psu jako przekąski.

Nagradzaj psa za przyjęcie tabletki

Po podaniu psu tabletki warto go nagrodzić. W ten sposób Twój pies będzie bardziej skłonny do współpracy i łatwiej będzie mu zaakceptować lek w przyszłości. Nagroda może być w postaci smakołyku lub krótkiego pieszczoty. Ważne jest jednak, aby nagradzać psa natychmiast po przyjęciu leku, aby kojarzył tę czynność z pozytywnymi emocjami.

Podobne artykuły