Kupiliście psa rasowego z hodowli pod Bydgoszczą? Mam nadzieję, że właściciela zamkną w celi podobnej do tych kojców.

Zwierzęta Data publikacji: 13 marca 2018 / Aktualizacja: 2022-03-27

W Dobrczu pod Bydgoszczą policja podstępem weszła do hodowli psów rasowych, która działała legalnie. To co tam zastali nie mieści się w głowie. Zwierzęta żyły w skandalicznych warunkach. Mam nadzieję, że właściciel trafi do celi, która będzie je przypominać.

Grzegorz Bielawski z Pogotowia dla Zwierząt wszedł w posiadanie informacji jakoby zwierzęta w tej hodowli były krzywdzone. Postanowił interweniować w tej sprawie. Do jego lecznicy trafiły dwa szczeniaki z tej hodowli, ich stan był alarmujący. Postanowił więc przeprowadzić własne śledztwo i dowiedzieć się prawdy.

Właściciele byli sprytni. Małżeństwo miało luksusową willę otoczoną murami i kamerami, w której znajdowała się hodowla. Nic nie wskazywałoby na to co się tam dzieje. Gdyby wezwano policję właściciele mogliby jej nie wpuścić i zatrzeć ślady. Dlatego postanowiono wykorzystać podstęp by dostać się do środka, ale właściciel był czujny. Nie chciał nikogo wpuścić do środka. Wiedział dlaczego.

Koleżanka Pana Grzegorza zadzwoniła udając Klientkę, która składała zażalenie, że piesek, którego kupiła u nich zmarł. Właściciel utrudniał całą sprawę, ale ostatecznie udało się dostać do środka i zobaczyć jak to wszystko wygląda. Warunki były skandaliczne.

Niektóre z psów leżały martwe za domem. Reszta trzymana byłą w piwnicy w ciasnych klatkach, o które nikt nie dbał. Brudne, wychudzone i zaniedbane zwierzęta bały się ludzi.

Właściciele siląc się chyba na czarny humor nazwali to miejsce „Stowarzyszenie Przyjaciela Psa”. Hodowla działała legalnie od lat, a gdy ktoś domyślał się co tam się dzieje przenoszona była w nowe miejsce. Teraz właściciele usłyszeli zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Za to co robili grozi im zaledwie 3 lata więzienia.

Zwierzęta uratowane z hodowli są teraz pod opieką lecznicy. Jeśli chcecie pomóc tym zwierzakom możecie robić wpłaty na konto Stowarzyszenia „Pogotowie dla Zwierząt”. Informacje znajdziecie tutajUdostępniając ten artykuł możesz pomóc tym zwierzętom.

Podobne artykuły