Jak odpowiednio przetransportować pralkę?

Porady Data publikacji: 18 sierpnia 2020

Planujesz sprzedaż używanej pralki, a może kupujesz takie urządzenie na portalu ogłoszeniowym, ale sprzedający nie zapewnia transportu? Pralka to duży sprzęt i nie można jej nadać standardową przesyłką kurierską. Sprawdź, jak inaczej przewieźć pralkę w dowolne miejsce z gwarancją całkowitego bezpieczeństwa.

Jak przygotować pralkę do transportu?

Zanim pralka rozpocznie swoją drogę, musi być odpowiednio przygotowana. Pierwszym krokiem będzie całkowite opróżnienie urządzenia i dotyczy to zarówno zawartości bębna, jak i szuflady na detergenty, w której mogą być jeszcze pozostałości proszku do prania lub płynu do płukania tkanin. Drzwiczki pralki trzeba zamknąć, a szufladkę zakleić mocną taśmą klejącą. 

Kolejny etap to odłączenie pralki od źródła zasilania i odkręcenie węża doprowadzającego wodę oraz spuszczenie ewentualnych resztek wody. Później przechodzimy już do zasadniczego zabezpieczania urządzenia, w każdym przypadku będzie to wyglądało bardzo podobnie. Przede wszystkim musisz unieruchomić bęben pralki, a służą do tego specjalne śruby transportowe, które producent wkręca w tylną część urządzenia. Śruby są na tyle długie, że blokują bęben i zabezpieczają go przed urwaniem w czasie transportu. Absolutnie nigdy nie wysyłaj i nie przewoź pralki bez zabezpieczonego bębna, bo może ona dotrzeć na miejsce całkowicie uszkodzona. Jeśli nie masz oryginalnych śrub, zaopatrz się w zamienne.

Ostatnim krokiem jest zabezpieczenie rogów i drzwiczek pralki. Urządzenie możesz obłożyć oryginalnymi narożnikami ze styropianu (górę i dół) lub wykorzystać kawałki grubego kartonu, okładając nimi pralkę i owijając całość folią, a następnie taśmą klejącą. Zalecamy też, by transportować pralkę na palecie i spiąć ją z paletą specjalnymi taśmami.

Jak przewieźć pralkę?

Pralkę możesz przewieźć samodzielnie, np. w samochodzie osobowym z dużym bagażnikiem, na przyczepce samochodowej lub w busie. To zadanie nie powinno być trudne, ale niestety czasami nie wchodzi w grę. Na własną rękę przewieziesz pralkę w obrębie tego samego miasta lub zabierzesz ją dalej „przy okazji”, ale jeśli masz jechać kilkaset kilometrów tylko po to, by dostarczyć gdzieś urządzenie, to takie rozwiązanie będzie kosztowne i zbyt czasochłonne, a więc lepiej zlecić transport komuś innemu.

Najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy przewozowej, która zadba o pralkę i dostarczy ją szybko pod wskazany adres. Jeśli nie znasz konkretnych firm przewozowych warto skorzystać z serwisu, który zrzesza przedsiębiorców i osoby prywatne zajmujące się na codzień transportem rzeczy o niestandardowych wymiarach. Dzięki temu w jednym miejscu możesz wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę. Przykładem może być tu serwis Furgonetka Giełda. Wystarczy się zarejestrować, zalogować i wystawić za darmo ogłoszenie o poszukiwaniu transportu, a następnie poczekać na zgłoszenia firm, które będą zainteresowane wykonaniem zlecenia.

Koszt transportu pralki

Koszt transportu pralki jest zawsze zależny od wagi i gabarytów ładunku, a także od długości planowanej trasy. Poniżej możesz sprawdzić przykładowe zlecenia transportowe zrealizowane za pośrednictwem serwisu Furgonetka.

Jeśli potrzebujesz przetransportować pralkę to wystaw ogłoszenie na stronie https://gielda.furgonetka.pl/ i wybierz najlepszą ofertę. 

Podobne artykuły