Jak czyścić opiekacz do kanapek

Kuchnia Data publikacji: 29 sierpnia 2020

Zastanawiasz się jak czyścić opiekacz do kanapek z zaschniętego i przypalonego sera oraz spalonych kawałków chleba tostowego? Dzisiaj podpowiemy Wam jak to zrobić. Czyszczenie tostera nie będzie dla Was już żadnym problemem.

Jak poprawnie przygotowywać tosty w opiekaczu

Zacznijmy od tego co zrobić, aby nie czyścić go tak często. Bardzo ważną rzeczą, o której mało kto wie jest odpowiednie przygotowanie tostów. Powinno smarować się je masłem od zewnętrznej strony, albo smarować same płytki opiekacza. Dzięki temu ani ser, ani chleb tostowy, nie będą do opiekacza przywierały. To sprawi, że nie będzie trzeba go tak często czyścić, a po przygotowaniu kanapek w opiekaczu, jego płytki wystarczy przetrzeć zwykłym papierowym ręcznikiem.

Jeśli jesteście fanami praktycznych trików, które można wykorzystać w kuchni, to mamy dla Was jeszcze jeden fajny pomysł.

Zawsze przed przygotowaniem kanapek w opiekaczu, wyłóż płytki opiekacza papierem do pieczenia. Dopiero wtedy połóż do środka kanapki i je upiecz. Po pieczeniu papier wraz z okruszkami wystarczy wyrzucić, a opiekacz cały czas będzie czysty.

Jak czyścić opiekacz do kanapek

Jeśli opiekacz nie ma wymiennych płytek i nie można ich wyciągnąć do namoczenia, to sposób jest bardzo prosty. Nasącz ściereczkę wodą, a następnie włóż ją do opiekacza i go zamknij. Zostaw ją tak na noc, a rano wystarczy usunąć ściereczkę i przetrzeć opiekacz w środku, aby wszystkie zaschnięte kawałki sera i chleba odeszły bez problemu.

Jeśli jednak płytki są wyjmowalne, wystarczy wyciągnąć je i namoczyć w ciepłej wodzie, aby pozbyć się zaschniętych resztek. Następnie wystarczy włożyć je do zmywarki wraz z innymi naczyniami i znów będą czyste.

Nie skrob płytek opiekacza

Pamiętaj, że płytek opiekacza nie należy skrobać, aby nie zdrapać teflonowej powłoki. Jeśli musicie już użyć siły, aby usunąć zaschnięte resztki, to zawsze używajcie do tego drewnianych kuchennych łopatek.

Podobne artykuły