5 produktów spożywczych, które naturalnie wybielają uśmiech

Uroda Data publikacji: 12 grudnia 2017

Istnieją produkty spożywcze, które w naturalny sposób wybielają zęby. Po niektórych z nich pewnie nawet się tego nie spodziewałaś. Wystarczy je po prostu jeść by nasz uśmiech był bielszy. Zobacz jakie to produkty i włącz je do swojej diety.

1. Ser żółty

Jednym z ciekawych produktów wybielających zęby, po którym byście się tego nie spodziewali jest ser. Jest dobrym źródłem wapnia, który pomaga uzupełniać ubytki. Badania potwierdzają, że jego poziom pH jest bardzo dobry dla zębów. Ser podnosi go powyżej 5.5 punktu co zmniejsza ryzyko próchnicy. Dlatego zamiast żuć gumę do żucia lepiej wziąć kawałek sera żółtego.

2. Kurkuma

Kolejnym produktem, który przedstawimy jest kurkuma. Z pewnością ją znacie z domowych przepisów na wybielającą pastę, które publikowaliśmy. Badania potwierdzają, że kurkuma pomaga skutecznie poradzić sobie z problemami higieny jamy ustnej.

3. Truskawki

Truskawki są świetnym źródłem witaminy C. Ale to nie wszystko, mogą być również wykorzystywane do wybielania zębów. Dlatego warto je jeść bo są pyszne i sprawiają, że Twoje zęby wyglądają bielej.

4. Zielona herbata

Ciemna herbata powoduje nieładny nalot na zębach, ale z zieloną jest całkowicie odwrotnie. Zielona herbata nie tylko wybieli wasze zęby, ale również zadba o higienę jamy ustnej.

5. Seler naciowy

Seler odświeża oddech i jest bardzo dobry dla zdrowia naszych zębów. Pomaga on usuwać płytkę nazębną. Dlatego warto go sobie czasem pochrupać jako przekąskę.

Podobne artykuły