Gotowe sufity podwieszane – jakie zalety ma to rozwiązanie?

Mój dom Data publikacji: 22 lutego 2022

Sufity podwieszane nie wychodzą z mody. Od lat królują w naszych salonach dodając im dodatkowych walorów estetycznych. W połączeniu z oświetleniem ledow

Wielu osobom wydaje się, że montaż sufitu podwieszanego wiąże się z dużymi kosztami i całkowitym remontem pomieszczenia. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to konieczne. Jeśli zależy nam na tym, aby i w naszym salonie pojawiło się nowoczesne oświetlenie pod sufitem, wtedy możemy skorzystać z gotowych sufitów podwieszanych.

Zalety gotowych sufitów podwieszanych

Na rynku dostępne są gotowe listwy z rynienką gotową do przeprowadzenia przewodów na oświetlenie punktowe. Są one wykonane z bardzo lekkiego materiału, a montaż przebiega przy użyciu kleju do sztukaterii. To sprawia, że zamontowanie takiego sufitu jest bardzo proste i możemy zrobić to nawet na już istniejących płytach GK.

Co więcej, są one dostępne w różnych wzorach oraz wymiarach. Otwory na oświetlenie wykonujemy samodzielnie. Ich wycięcie nie przysparza trudu – wystarczy otwornica do drewna. Dzięki temu jednak mamy pełną możliwość personalizacji oświetlenia i dostosowania go do swoich indywidualnych potrzeb. Do sufitów podświetlanych halogenowych https://manufakturarzeczy.pl/sufity-halogenowe możemy wybrać dowolne oświetlenie, które nam się spodoba i będzie komponować się w wystrojem wnętrza.

Oprócz prostego i szybkiego montażu, jako zaletę można wskazać również brak widocznych łączeń. Wpływa to znacząco na estetykę, ale trzeba pamiętać o użyciu na nich akrylu. Wtedy sufit podwieszany możemy pomalować na dowolny kolor, tak by pasował do naszego wnętrza. Wykorzystujemy do tego farbę ceramiczną.

Montaż gotowego sufitu podwieszanego jest tańszy od tradycyjnego sufitu z płyt gipsowych. Profile są gotowe, a ich montaż jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Nie ma potrzeby instalowania stelażu z profili aluminiowych. Eliminuje to ryzyko uszkodzeń ścian w już gotowym pomieszczeniu, które wymagałyby zaszpachlowania i pomalowania. Sam zakup gotowych gzymsów jest też tańszy od materiałów, które musielibyśmy zakupić, aby wykonać go od podstaw, pomijając samą cenę robocizny, która zwiększa koszt inwestycji.

Jak widać, gotowe sufity podwieszane to ekonomiczna i estetyczna opcja na unowocześnienie naszego salonu. Co więcej, jest ona warta przemyślenia w przypadku nowych inwestycji, jak i chęci odmienienia już gotowych wnętrz. Szeroką ofertę tego typu produktów znajdziemy na https://manufakturarzeczy.pl.

Podobne artykuły