Gdzie jest taniej: Castorama czy Leroy Merlin?

DIY Data publikacji: 30 lipca 2020

Wybierając sklep budowlano-remontowy, opieramy się na trzech podstawowych kryteriach: cena, wygoda zakupów i jakość obsługi. Dzisiaj postaramy się wyjaśnić, gdzie kupimy potrzebne towary taniej – w Castoramie czy nie mniej popularnej sieci Leroy Merlin.

W jaki sposób porównujemy ceny?

Leroy Merlin i Castorama mają dość podobną ofertę, dlatego porównanie w tych sklepach cen podobnych lub nawet takich samych artykułów nie stanowi problemu. Oczywiście, jeśli zdecydujemy się zobaczyć gazetki promocyjne Castorama na rabato.com, ceny w aktualnym tygodniu mogą być znacznie niższe niż w Leroy Merlin i odwrotnie, dlatego w obecnym porównaniu nie zostały uwzględnione towary sprzedawane ze zniżką.

Porównanie podstawowych cen w Leroy Merlin i Castoramie

Podstawowe towary, które uległy analizie przedstawiają różne grupy produktów, towarów, dostępnych do zakupu w analizowanych sklepach. Przede wszystkim analizie poddany był koszt towarów i narzędzi budowlanych. Okazało się, że wiele z nich ma podobną cenę, na przykład cement montażowy Ceresit CX – 5 – 20 kg w Castoramie kosztuje tylko o 1 grosz mniej niż w Leroy Merlin. Z kolei koszt najtańszej cegły – pełnej – o wymiarach 120 x 250 x 65 mm różni się już znacznie bardziej. W Castoramie zapłacimy za jedną sztukę 1,18 zł, a w Leroy Merlin – 82% tej ceny, czyli tylko 0,97 zł. Oznacza to, że przy zakupie 100 sztuk zaoszczędzimy 21 zł, a 1000 – 210 zł. Jest to spora oszczędność, prawda? Są jednak towary budowlane, które można kupić taniej w Castoramie. Na przykład, koszt kleju do drewna Pattex 75g w Castoramie jest tańszy niż w Leroy Merlin o prawie 3 zł.

Artykuły ogrodnicze, akcesoria balkonowe

W Castoramie i Leroy Merlin kupimy także wszystko, czego potrzebujemy, aby stworzyć magiczny ogródek, elegancko ozdobić taras lub komfortowo wyposażyć balkon. Zaczniemy od porównania cen na tak często kupowany towar, jakim jest żwir. Zdecydowanie większy wybór towarów tego typu o różnej konfiguracji i frakcjach znajdziemy w Leroy Merlin, chociaż na przykład cena kwarcowego o frakcji 2-8 mm (25 kg) jest niższa o prawie 1 zł w Castoramie. Natomiast Rollborder strugany 200 x 25 cm okazał się tańszy w Leroy Merlin o prawie 30%! Więcej kosztują w Castoramie także palisady plastikowe.

Artykuły do prac wykończeniowych

W tej kategorii przeanalizowano ceny na takie towary, jak emulsja gruntująca, farba, gładź oraz walki do nałożenia tych materiałów. Cena emulsji jest zdecydowanie niższa w Leroy Merlin – około 9 zł kontra około 18 zł za 5-litrowe opakowanie w Castoramie. Castorama natomiast wygrywa pod względem kosztu 10 kg gładzi gipsowej, której opakowanie jest tańsze o złotówkę niż w Leroy Merlin. Ta sama różnica obserwowana jest w przypadku ceny białej matowej farby emulsyjnej (10 kg) i znowu – niższą cenę na ten produkt oferuje Castorama. Natomiast zdecydowanie tańszy wałek do farbowania znajdziemy podczas zakupów w Leroy Merlin, gdzie kosztuje około 6,5 zł, podczas gdy w Castoramie – około 8,5 zł. Według szacunków ekspertów w przypadku remontu ściany o powierzchni około 100 metrów kwadratowych, lepiej zakupić wszystkie niezbędne towary w sieci Leroy Merlin, cena wyjdzie o około 50 zł niższa (250 zł kontra prawie 300 zł)!

Nawet niewielkie porównanie pokazało, że ceny towarów w supermarketach Castorama i Leroy Merlin różnią się od siebie. Jednak wybór bardziej budżetowego sklepu jest trudny: jeśli jeden produkt jest tańszy w Castoramie, to drugi jest z kolei tańszy w Leroy Merlin. Jeśli zależy Ci na tym, by zaoszczędzić jak najwięcej, wyszukuj towary w cenie promocyjnej za pomocą gazetek ze zniżkami. W analizowanych sklepach akcje promocyjne są prowadzone co tydzień, a więc w krótkim czasie kupisz wszystko, czego będziesz potrzebować do remontu lub renowacji wnętrz mieszkania, a także do zagospodarowania terenu zielonego wokół domu.

Podobne artykuły