Gdy tylko zacznie się burza, nie rób tej jednej rzeczy!

Lifestyle Data publikacji: 18 czerwca 2020

Burza jest niebezpiecznym zjawiskiem meteorologicznym. Wyładowania elektryczne w postaci piorunów, które widzimy podczas burzy, są bardzo niebezpieczne.

Podczas burzy nie używaj urządzeń elektrycznych, a najlepiej wyłącz je z prądu

Gdy rozpęta się burza, najlepiej jest zrezygnować z używania urządzeń elektrycznych. Warto je również wyłączyć z prądu jeśli nie musimy ich używać.

Nie tylko uchronimy je w ten sposób przed spaleniem, ale również możemy zabezpieczyć własne życie i zdrowie. Piorunochron nie jest w stanie całkowicie ochronić naszego domu. Podczas mocnych burz powinno się nawet wyłączyć dopływ prądu do domu co ochroni nie tylko urządzenia, ale również samą instalację.

Piorun może dostać się do naszego domu przez sieć elektryczną oraz inne zewnętrzne elementy np. antenę od telewizora. Co więcej, piorun przenosi energię elektryczną na odległość. Nie musi wcale uderzyć w linię elektryczną. Wystarczy, że uderzy blisko niej.

Dlatego pamiętaj, aby nie używać urządzeń elektrycznych podczas burzy. Aby je chronić najlepiej jest na czas burzy odłączyć je od sieci elektrycznej. Pozostań w domu i poczekaj, aż burza się skończy.

Podobne artykuły