Fototapeta 3d – odmień swój wystrój najmodniejszym wzorem

Wnętrza Data publikacji: 30 stycznia 2020

Stworzenie modnej aranżacji nie musi być trudne. Wystarczy, że znajdziemy jeden akcent dekoracyjny, na którym się skupimy i który stanie się dominantą naszej dotychczasowej stylizacji, a metamorfoza pójdzie nam jak z płatka. W tej roli znakomita okaże się fototapeta 3d – efektowna w wyglądzie i łatwa w montażu. Czy tyle wystarczy? Możemy zdecydować się także na inne ozdoby, ale już sam ścienny wzór zagwarantuje nam spektakularną przemianę w mgnieniu oka.   

W sklepach znajdziemy tysiące fototapet, które przedstawiają dosłownie wszystko, co tylko mogłoby nam przyjść do głowy – od malowniczych pejzaży przez widoki miast, floralne desenie i geometryczne kompozycje po wizerunki deserów i sylwetki zwierząt. Jak się odnaleźć w takim gąszczu możliwości? Z pewnością nie jest to proste. Właśnie dlatego zrobiliśmy przegląd najciekawszych propozycji, podyktowany najmodniejszymi w tym roku trendami, i zebraliśmy poniżej aranżacyjne pomysły na całkiem różne wnętrza – nowoczesne i klasyczne. Jeśli od dłuższego już czasu planowaliście metamorfozę mieszkania, ale nie mogliście się zdecydować na motyw przewodni, tutaj znajdziecie opcję idealną dla siebie!   

Sypialnia z widokiem na Grecję

https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/efekt-3d/

Istnieje prosty sposób, by zamienić zwykłą sypialnię w miejsce idealne do relaksu. Wystarczy, że stworzymy pełen harmonii wystrój odznaczający się spokojem i porządkiem. A gdzie najlepiej szukać harmonii? Oczywiście w starożytnej Grecji. W tym roku antyczne inspiracje będą bardzo wyraziste, dlatego nie zabraknie nam pomysłów, z których będziemy mogli skorzystać. Obok plakatów, bibelotów czy mebli zdobionych greckimi ornamentami na szczególną uwagę zasługuje fototapeta, która dzięki dużemu formatowi w sposób spektakularny wprowadzi pod nasz dach śródziemnomorski klimat. Jakie przedstawienie warto wybrać? By osiągnąć efekt optycznego powiększenia kameralnego metrażu, zdecydujmy się na rozległy widok Aten, gdzie na pierwszym planie znajduje się starożytna świątynia. W ten sposób każdego dnia będzie nas budził zachwycający widok. Jeśli natomiast bliższe nam są nowoczesne stylizacje i szukamy oszczędnego w wyrazie wzoru, doskonałym pomysłem będzie czarno-biała fotografia z rzędem antycznych kolumn. Stylowo i minimalistycznie! 

Abstrakcja w niebieskim kolorze

https://myloview.pl/fototapety/

W świecie aranżacji wnętrz bardzo istotna jest kwestia kolorystyki. Decydując się na stonowaną lub wyrazistą paletę barwną, zyskamy całkowicie inaczej prezentującą się przestrzeń. Zestawiając pasujące do siebie odcienie, stworzymy spokojną stylizację, a łącząc kontrastujące kolory, zdynamizujemy przestrzeń. W tym roku, za sprawą Instytutu Pantone, oczy projektantów i dekoratorów zwrócone są w stronę Classic Blue. To przepiękny odcień, którego charakter zmienia się w zależności od tego, czy umieścimy go w towarzystwie neutralnego czy mocnego koloru. Choć w tej tonacji dostępnych jest wiele wzorów, naszym faworytem jest nowoczesna w wyrazie fototapeta 3d. Abstrakcja będzie się przepięknie prezentować nad kanapą w salonie, stając się efektowną ozdobą. Od naszej fantazji zależy, czy zdecydujemy się na geometryczny deseń, czy pełną ekspresji malarską kompozycję. Ważne, by wybrane przedstawienie wpasowało się w naszą dotychczasową stylizację.

Spraw, by Twoja kuchnia rozkwitła 

Tym, co z pewnością nigdy nie wyjdzie z mody, jest natura. Przyroda będzie dla nas zawsze odskocznią od wielkiego miasta i towarzyszącego mu hałasu. Właśnie dlatego w świecie aranżacji wnętrz tak często pojawiają się floralne wzory. Mogą przyjmować minimalistyczną, nowoczesną lub pełną przepychu formę, ale niezależnie od wyglądu zawsze stanowią znakomite rozwiązanie. W 2020 roku dużą popularnością będą się cieszyć trendy w duchu eko i naturalne materiały i właśnie w tak urządzonym wystroju doskonała okaże się roślinna fototapeta 3d do kuchni. Miejscu, w którym przyrządzamy posiłki, powinniśmy poświęcić nieco więcej uwagi, by przestrzeń ta sprzyjała naszemu dobremu samopoczuciu. Kolorowe, egzotyczne kwiaty lub gęstwina soczyście zielonych liści sprawi, że pomieszczenie zyska całkiem nowy wygląd – bardziej naturalny, a dzięki temu przytulny. Dekoracja może pojawić się na całej ścianie lub jedynie w prześwicie między wiszącymi szafkami a blatem. W obu tych przypadkach rezultat będzie naprawdę zjawiskowy.

Przestrzenne fototapety to nie tylko bogactwo efektownych wzorów, ale także sprytny sposób na to, by wprowadzić do pokoju iluzję głębi, a co za tym idzie, powiększyć optycznie kameralny metraż. Wybierzmy modne przedstawienie i podarujmy sobie nowy wystrój, o którym od dawna marzyliśmy.   

Podobne artykuły