Fałdki tłuszczu na plecach – jak z nimi walczyć?

Uroda Data publikacji: 24 sierpnia 2018

Fałdki tłuszczu na plecach to problem wielu kobiet. Nadmiar tłuszczu gromadzi się w różnych miejscach, a noszenie stanika dodatkowo podkreśla ten zgromadzony na naszych plecach. Jak z nimi walczyć? Najbardziej skuteczne są ćwiczenia, które pomogą nam zlikwidować fałdki na plecach. Nie są to ćwiczenia wymagające wyjątkowej sprawności fizycznej czy wymagające specjalistycznego sprzętu lub dużej ilości czasu. Dlatego każda z nas może wykonać je samodzielnie w domu w wolnej chwili.

Ćwiczenia na fałdki tłuszczu na plecach

Tłuszcz gromadzi się w naszym ciele w wyniku niewłaściwej diety oraz braku aktywności fizycznej. Nie tylko zaczyna być widoczny na udach, rękach czy brzuchu. Często też pojawia się na naszych plecach, a wciskający się w niego stanik dodatkowo go podkreśla. Zaczynamy więc czuć się z tym źle. Dlatego warto walczyć z nimi walczyć!

Aby pozbyć się fałdek tłuszczu na plecach wykorzystamy prosty zestaw ćwiczeń. Pamiętaj jednak o tym, że odpowiednia dieta również jest tutaj bardzo istotna. Należy zmniejszyć ilość spożywanych tłustych potraw, słodyczy i alkoholu. Przestaw się na zdrowe odżywianie, warzywa, owoce i chude mięso. Ogranicz złe węglowodany (białe pszenne pieczywo i inne produkty mączne) zastępując je tymi dobrymi pochodzącymi z mąki pełnoziarnistej.

Możesz również skorzystać z naturalnych produktów przyśpieszających przemianę materii. Jest ich naprawdę dużo i możesz wykorzystać je na wiele sposobów tworząc np. napoje zwiększające metabolizm i przyśpieszające spalanie tkanki tłuszczowej. Dzięki temu Twoje starania szybciej ukażą wyniki. Poniżej kilka przepisów, które możesz wykorzystać.

  1. Pij ten napój przed pójściem spać i zobacz jak będzie się zmieniała Twoja figura
  2. Ta mieszanka spala tłuszcz przez CAŁĄ DOBĘ. Po 7 dniach zobaczysz efekt!
  3. Przepis na spalacz tłuszczu z SIEMIENIA LNIANEGO
  4. Ta domowa mikstura to CICHY ZABÓJCA TŁUSZCZU
  5. Pijąc ten napój 3 razy dziennie spalisz praktycznie całą tkankę tłuszczową

Pamiętaj o aktywności fizycznej. Nie musisz wcale zapisywać się na siłownię. Wystarczy 30 minut spaceru codziennie aby znacząco poprawić swoje zdrowie oraz spalić nadprogramowe kalorie, które gromadzą się również w postaci tłuszczyku na plecach. Jeśli wprowadzisz takie zmiany w swoje życie na pewno poniższe ćwiczenia skutecznie pozwolą Ci pozbyć się fałdek na plecach.

Jak często należy ćwiczyć? 2-3 razy w tygodniu w zupełności wystarczy aby osiągnąć zadowalające efekty. Trening oczywiście jest najskuteczniejszy w połączeniu ze zdrową dietą, ale należy pamiętać o tym, że efekty pojawią się dopiero po jakimś czasie. Nie nastąpi to od razu dlatego potrzebna jest wytrwałość i cierpliwość. Jeśli nie wszystkie ćwiczenia przypadną Ci do gustu możesz niektóre pominąć, a w to miejsce wykonać więcej razy ćwiczenie, które lubisz.

Jeśli chodzi o ilość powtórzeń ćwiczeń to zacznij od ilości podanej przy ćwiczeniu. Z czasem możesz je zacząć zwiększać jeśli czujesz się na siłach i pozwala Ci na to czas. Naturalnie skuteczność treningu wtedy wzrośnie.

Skakanka

Skakanka jest świetna, pozwoli odchudzić całe ciało, nie tylko plecy. Pół godziny skakania pozwala spalić nawet ok. 400 kcal. To świetny wynik, a podczas ćwiczenia na skakance angażowane są wszystkie partie mięśni. Nie tylko poprawisz wygląd swoich pleców, ale również nóg, pośladków czy rąk. Prawdą jest, że ćwiczenie na skakance są dość wyczerpujące więc z początku może Ci to się nie bardzo spodobać. Dlatego nie musisz skakać wcale długo. Wystarczą 2-5 minut podczas jednego treningu, a resztę czasu poświęć na inne ćwiczenia.

Boksowanie hantlami

To ćwiczenie jest bardzo proste. Weź hantle do ręki i stań prosto z rozszerzonymi nogami. Hantle umieść na wysokości klatki piersiowej. Następnie odwróć się w prawą stronę nie ruszając nóg i wypychając lewą rękę w prawym kierunku tak jakbyś chciała uderzyć kogoś niewidzialnego, który tam stoi. Wróć do pozycji wyjściowej i zrób to samo w drugą stronę. Zrób po 15 powtórzeń na każdą ze stron.

Wypychanie hantli do przodu

To proste ćwiczenie, które można wykonać na leżąco lub stojąco. Polega na uniesieniu hantli na wysokość klatki piersiowej, a następnie wypchnięciu je do przodu. Wytrzymujemy 5 sekund z wyprostowanymi rękami i powracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy 20 razy.

Szwajcarska prasa do klatki piersiowej

Ćwiczenie to wykonujemy na leżąco. Najlepiej mieć do tego ławkę do ćwiczeń, ale możemy użyć krzesło albo piłkę do ćwiczeń. . Kładziemy się na plecach, ręce rozkładamy na zewnątrz, a następnie zbliżamy je do siebie unosząc do góry, aż hantle spotkają się nad naszą klatką piersiową. Wytrzymujemy chwilę i wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy 20 razy.

Damskie pompki

Damskie pompki różnią się od męskich tylko tym, że wykonujemy je na podpartych kolanach. To ułatwia nam pracę przenosząc mniejsze obciążenie na ręce. To jednak w zupełności wystarczy aby ujędrnić nasze ramiona. Uklęknij i podeprzyj się na rękach. Przybliż brodę do ziemi, odczekaj 3 sekundy i powróć do pozycji wyjściowej. Na początku zrób 10 powtórzeń ćwiczenia. Potem dokładaj kolejne serie po 10 powtórzeń robiąc sobie 30 sekundowe przerwy. Jeśli masz siłę możesz oczywiście zrobić zwykłe pompki.

Deska

Deska to świetne ćwiczenie na wzmocnienie mięśni trójgłowych. Pozwolą nam one uzyskać jędrna ramiona i usunąć obwisłą skórę. Przyjmij pozycję (widoczna na zdjęciu poniżej) i wytrzymaj 30 sekund. Zrób sobie od 30 do 90 sekund przerwy w zależności od potrzeby i powtórz. Jeśli jesteś początkująca możesz to ćwiczenie wykonać na kolanach zamiast na palcach. Zacznij od czterech powtórzeń zamieniając rękę startową.

Podobne artykuły