Duży parasol ogrodowy jako doskonała osłona przed słońcem! Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Ogród Data publikacji: 16 czerwca 2021

Lato w Polsce potrafi być bardzo upalne. Mimo że większość osób z utęsknieniem wyczekuje wakacyjnej pogody, to w końcu żar lejący z nieba może dać się we znaki. Warto więc przygotować się na tę okoliczność i zaopatrzyć w odpowiednią osłonę przed ostrym słońcem. Do tego celu niezastąpiony będzie duży parasol ogrodowy, który zapewni dostęp do przyjemnego cienia. Podpowiadamy, jak go wybrać, aby należycie spełnił swoją funkcję.

Parasol ogrodowy duży – wielkość

Pierwszym parametrem, na który powinieneś zwrócić uwagę, są wymiary. Na rynku znajdziesz bowiem nawet parasol ogrodowy 5 m, ale i znacznie mniejsze modele. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób zamierzasz go używać oraz jak dużo miejsca masz do dyspozycji. Duże parasole ogrodowe są w stanie dać osłonę przed słońcem nawet kilkuosobowej grupie. Będą więc dobrym wyborem, gdy zamierzasz spędzać pod nim czas z całą rodziną.

Za nieco bardziej kompaktowe rozwiązanie uważa się parasole ogrodowe 4 m i mniejsze. Sprawdzą się do zamontowania nad kompletem mebli wypoczynkowych lub jako alternatywa dla zadaszenia tarasu. Musisz przy tym pamiętać, że parasol ogrodowy duży wymaga stabilnego stelaża i mocowania.

Duży parasol ogrodowy – materiał

Istotnym czynnikiem decydującym o wyborze powinien być materiał, z jakiego wykonany jest parasol ogrodowy duży. Dotyczy to zarówno stelaża, jak i czaszy, gdyż należy pamiętać, że wszystkie elementy będą narażone na działanie trudnych warunków atmosferycznych. Idealny, duży parasol ogrodowy musi być zrobiony z nieprzemakalnego materiału o gęstym splocie, aby chronił przed słońcem. Najlepszym wyborem będzie też stalowa konstrukcja malowana proszkowo, która zapewnia estetyczny wygląd i ochroni przed korozją.

Parasol ogrodowy duży – funkcjonalność

Decydując się na zakup parasola ogrodowego 5 m, musisz mieć na uwadze to, że spore gabaryty mogą utrudnić jego obsługę. Warto więc sprawdzić, czy jest wyposażony w regulowany stelaż i stabilną podstawę. Niektóre modele mają dodatkowo korbkę, dzięki której łatwo złożysz czaszę lub ustawisz jej położenie.

Duży parasol ogrodowy – design

W sprzedaży znajdziesz bogactwo wersji kolorystycznych, zarówno w stonowanych, jak i żywych odcieniach. Możesz dopasować parasol ogrodowy duży do architektury zewnętrznej domu oraz pozostałego wyposażenia. Ciekawy efekt stworzysz, wybierając model w kontrastującym kolorze, który urozmaici ogrodową aranżację. Decyzja więc zależy od Ciebie i Twoich indywidualnych preferencji.

Podobne artykuły