Co można siać w lutym?

Kategoria: Ogród
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-02-01

Może wydawać się nam, że to jeszcze za wcześnie na myślenie o naszym ogrodzie. Jednak luty jest miesiącem, w którym możemy zacząć już wysiew roślin, które już nie długo będziemy mogli przesadzić do swojego ogródka.

Wysiew roślin zaczynamy w domu. Wtedy wystarczy zakupić najtańszy propagator do roślin lub doniczki rozsadowe. Nasze rośliny zaczną już się rozwijać, a gdy warunki na zewnątrz będą sprzyjające, możemy przesadzić je do ogrodu.

Oczywiście to, kiedy będziemy mogli zacząć je przesadzać do ogrodu zależy od danego gatunku.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Co siejemy w lutym?

Werbena patagońska

Werbena jest dość wrażliwa na chłody, dlatego miejsce w naszym ogrodzie znajdzie dopiero w maju. Możemy jednak już ją siać do doniczki. Nasiona werbeny zbiera się jesienią, ale oczywiście bez problemu możemy zakupić gotowe. Warto jednak później o tym pamiętać, gdyż jest ona rośliną jednoroczną. Jest za to niesamowicie piękna i dlatego zyskuje sobie wielu fanów.

Groszek pachnący

Groszek pachnący jest rośliną ozdobną, która jest dość odporna na chłody. W lutym wysiewamy go do doniczek. Dopiero w kwietniu moglibyśmy wysiewać go bezpośrednio do gruntu. Ale jeśli zrobimy to teraz szybciej będziemy mogli cieszyć się pięknymi kwiatami. Uprawiamy go początkowo w domu lub szklarni, a w kwietniu przesadzamy do ogrodu i na balkony.

Bób

Bób od połowy lutego możemy siać bezpośrednio do gruntu. Jeśli jednak zima jest ostra i ziemia zamarznięta, wtedy lepiej siać bób z rozsady. Siejemy go wówczas do doniczek, a dopiero na wiosnę przesadzić go do ogrodu. Dzięki temu przyśpieszymy zbieranie plonów. W doniczkach powinniśmy umieścić go na słonecznym stanowisku.

Papryka słodka

Papryka nie lubi zimna, a więc możemy ją zasiać jedynie w doniczce. Następnie ustawiamy ją w słonecznym miejscu. Dopiero na początku czerwca możemy wysadzić ją do ogrodu, ale wcześniej musimy ją zahartować. W tym celu wystawiamy ją na balkon.

Podobne artykuły