Co można siać w lutym?

Ogród Data publikacji: 01 lutego 2022

Może wydawać się nam, że to jeszcze za wcześnie na myślenie o naszym ogrodzie. Jednak luty jest miesiącem, w którym możemy zacząć już wysiew roślin, które już nie długo będziemy mogli przesadzić do swojego ogródka.

Wysiew roślin zaczynamy w domu. Wtedy wystarczy zakupić najtańszy propagator do roślin lub doniczki rozsadowe. Nasze rośliny zaczną już się rozwijać, a gdy warunki na zewnątrz będą sprzyjające, możemy przesadzić je do ogrodu.

Oczywiście to, kiedy będziemy mogli zacząć je przesadzać do ogrodu zależy od danego gatunku.

Co siejemy w lutym?

Werbena patagońska

Werbena jest dość wrażliwa na chłody, dlatego miejsce w naszym ogrodzie znajdzie dopiero w maju. Możemy jednak już ją siać do doniczki. Nasiona werbeny zbiera się jesienią, ale oczywiście bez problemu możemy zakupić gotowe. Warto jednak później o tym pamiętać, gdyż jest ona rośliną jednoroczną. Jest za to niesamowicie piękna i dlatego zyskuje sobie wielu fanów.

Groszek pachnący

Groszek pachnący jest rośliną ozdobną, która jest dość odporna na chłody. W lutym wysiewamy go do doniczek. Dopiero w kwietniu moglibyśmy wysiewać go bezpośrednio do gruntu. Ale jeśli zrobimy to teraz szybciej będziemy mogli cieszyć się pięknymi kwiatami. Uprawiamy go początkowo w domu lub szklarni, a w kwietniu przesadzamy do ogrodu i na balkony.

Bób

Bób od połowy lutego możemy siać bezpośrednio do gruntu. Jeśli jednak zima jest ostra i ziemia zamarznięta, wtedy lepiej siać bób z rozsady. Siejemy go wówczas do doniczek, a dopiero na wiosnę przesadzić go do ogrodu. Dzięki temu przyśpieszymy zbieranie plonów. W doniczkach powinniśmy umieścić go na słonecznym stanowisku.

Papryka słodka

Papryka nie lubi zimna, a więc możemy ją zasiać jedynie w doniczce. Następnie ustawiamy ją w słonecznym miejscu. Dopiero na początku czerwca możemy wysadzić ją do ogrodu, ale wcześniej musimy ją zahartować. W tym celu wystawiamy ją na balkon.

Podobne artykuły