10 najpopularniejszych gadżetów z Chin do Twojej kuchni

Gadżety Data publikacji: 15 listopada 2020

Lubicie robić zakupy w Chinach? Pewnie tak, duża część osób w Polsce kupuje tak gadżety. Nie tylko dlatego, że są dużo tańsze, ale też coraz częściej są one wykonane całkiem dobrze i mogą posłużyć nam przez dłuższy czas. Sama posiadam kilka rzeczy z Chin.

Dzisiaj przedstawię Wam kilka rzeczy z AliExpress, które zdobyły tam sporą popularność. Niektóre z nich mam również w domu :) Jeśli zamówicie je teraz, zdążą dojść przed świętami i może staną się częścią Waszej paczki z prezentami dla kogoś bliskiego? :)

1. Zestaw miarek kuchennych

Podczas przygotowywania różnych przepisów kulinarnych musimy często odmierzać różne składniki. Wtedy takie miarki z pewnością nam się przydadzą. Nic więc dziwnego, że cieszą się one sporą popularnością.

2. Łyżka i zatrzask do kawy w jednym

Trzeba przyznać, że wygląda bardzo ładnie i może być świetnym prezentem, który jest zarazem praktyczny. Może macie w rodzinie jakiegoś kawosza, któremu chcecie na Święta zrobić mała paczuszkę? :)

3. Łyżka z sitkiem

Łyżka z sitkiem ma ułatwić nam gotowanie i odcedzanie warzyw, makaronu i innych produktów. Trzeba przyznać, że może to być bardzo praktyczne. Czasami korzystam w tym celu z szumówki, ale ta łyżka wyglądada na praktyczniejsza.

4. Torebki do herbaty

Torebki do herbaty mają wiele praktycznych zastosowań. Oczywiście możemy umieścić w nich susz i zaparzyć herbatę, jednak ciekawym zastosowaniem jest również umieszczenie w torebce przypraw i ugotowanie zupy. Potem po prostu wyjmujemy torebkę i pozbywamy się z zupy pływających przypraw. Nie każdy je lubi.

5. Deska do szybkiego rozmrażania mięsa

Muszę przyznać, że taki gadżet wygląda całkiem ciekawie. Według sprzedawcy płyta ta jest specjalnym stopem o przewodności cieplnej 20 000 razy większej niż zwykły metal. Dzięki temu umożliwia szybkie rozmrażanie mięsa.

6. Łyżeczki do kawy

Łyżeczki te zyskały taką popularność zapewne dzięki swojemu wyglądowi. Trzeba przyznać, że wyglądają nietypowo i zarazem ładnie :)

7. Ludzik do parzenia herbaty

Trzeba przyznać, że na pewno wywoła uśmiech na twarzy każdemu, komu podacie w ten sposób parzącą się herbatę :)

8. Łyżka z wagą

Posiadam taką i używam jej bardzo często. Przydatny gadżet, nie dziwię się, że stał się popularny :)

9. Miarka z wagą i termometrem

Na pewno macie w swojej kuchni miarki, ale czy macie taką, która wskazuje od razu temperaturę oraz wagę? :) A możecie mieć i to wcale nie specjalnie drogo.

10. Formy do wzorków na kawie

Barto tani gadżet, z którego korzystam praktycznie codziennie. Dzieci uwielbiają takie wzorki na Ince :)

Podobne artykuły