Domy z keramzytu

Porady Data publikacji: 09 września 2020

Rozważasz budowę domu, a może jesteś już zdecydowany na ten ważny krok? Każda osoba zamierzająca rozpocząć swoją przygodę z budową wymarzonych czterech ścian bez wątpienia musi przejść proces wyboru technologii budowy.

Wiele metod budowy

Na rynku dostępnych wiele metod budowy, posiadających zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Ostatnie lata niewątpliwie sprzyjają rozwojowi jednej z najbardziej doskonałych technik, jaką stanowią domy z keramzytu. Pomocnym w dokonaniu odpowiedniego wyboru może być znalezienie właściwej, godnej zaufania i profesjonalnej firmy, która zapewni fachowe doradztwo i przeprowadzi przez cały proces zarówno przygotowania do budowy, jak i samego etapu wznoszenia budynku.

Wybór firmy kluczową decyzją

Szukając firmy należy bazować na doświadczeniu i zrealizowanych inwestycjach. Firmy oferują pomoc w opracowaniu indywidualnego projektu architektonicznego, skompletowaniu dokumentacji niezbędnej do rozpoczęcia budowy oraz co najważniejsze – budowy, rozpoczynając od „ wbicia pierwszej łopaty”, aż po przekazanie kluczy do wykończenia domu ponad przygotowany stan deweloperski.

Podobnie a jednak inaczej

Dom wybudowany z keramzytu na pozór nie rożni się od budynku realizowanego metodą tradycyjną. Cały proces budowy przebiega jednak zupełnie inaczej. Na miejsce budowy transportowane są gotowe keramzytobetonowe ściany wyprodukowane zgonie z uprzednio opracowanym projektem architektonicznym. Ściany zawierają otwory przygotowane pod stolarkę okienną i drzwiową, przygotowane są także kanały pod instalację elektryczną oraz uzbrojenie pod instalację wodnokanalizacyjną i grzewczą.

Na placu budowy konieczna jest obecność dźwigu, który zdejmując kilkutonowe ściany z samochodu transportowego umożliwia wyspecjalizowanej ekipie budowlanej ich montaż na płycie fundamentowej, łącząc ściany specjalnymi zamkami. Następnie, w zależności od projektu montowany jest strop prefabrykowany lub drewniany.

Dalsze prace wykonywane są analogicznie do innych technologiach – przystępujemy do wykonania więźby dachowej wraz z pokryciem dachówką, montujemy stolarkę zewnętrzną, wówczas wewnątrz mogą rozpocząć się prace instalacyjne.

Jakie są atuty budowy domów z Keramzytu?

Zdumiewająca szybkość budowy to tylko jeden z wielu atutów, które sprawiają, że warto postawić na dom z keramzytu. Montaż ścian budynku parterowego trwa jedynie kilka godzin, a budowa do stanu deweloperskiego około 8 tygodni. Ściany są równe i gładkie, co pozwala na szybkie wykończenie, wystarczy tylko położyć cienką warstwę gładzi i pomalować.

Dodatkowo keramzyt posiada szereg innych zalet, m.in. jest świetnym materiałem termoizolacyjnym, odpornym na warunki atmosferyczne jak mróz czy wilgoć, posiada bardzo korzystne parametry fizyczno-chemiczne przyjazne mieszkańcom. Ważną zaletą jest także wysoka odporność ogniowa co zapewnia bezpieczeństwo lokatorom.

Za wyborem technologii keramzytowej przemawia także nieograniczona elastyczność architektoniczna, umożliwiająca budowę bez żadnych ograniczeń modułowych. Biorąc pod uwagę zdecydowaną przewagę zalet nad wadami keramzytowej technologii budowy zrozumiałym jest stały wzrost jej popularności.

Podobne artykuły