Zaczęła stosować maseczkę z kurkumy w okolicach oczu. Zobacz efekty!

Uroda Data publikacji: 10 maja 2017

Istnieje wiele naturalnych metod poprawy naszej urody. Jedną z nich jest kurkuma, która powszechnie stosowana jest w pielęgnacji urody wśród Azjatek. U nas chociaż głównie używamy jej jako przyprawy to również coraz popularniejsza robi się jej użycie właśnie w ten sposób.

Kurkuma pochodzi  z Indii. Ma bardzo wiele zastosowań, nie tylko w kuchni, ale w poprawie naszego zdrowia np. złote mleko czy w dbaniu o naszą urodę. Świetnie sprawdza się też jako naturalny barwnik. Możemy ją wykorzystać do stworzenia domowej maseczki, którą zaczniemy stosować w okolicach oczu. Musimy jedynie uważać aby nie dostała się do oka. Dzięki niej nasza cera zacznie wyglądać zdrowiej i pozbędziemy się problemów ze skórą. Złagodzi też powstające zmarszczki w kącikach oczu i rozprawi się ze stanami zapalnymi oraz przeprawieniami skóry wokół oczu. Możecie ją stosować również aby usunąć cienie pod oczami.

Składniki

 • 2 łyżeczki miodu
 • 1 łyżeczka kurkumy
 • 1 łyżeczka soku z cytryny
 • 3 łyżki jogurtu naturalnego

Przygotowanie

Wymieszaj ze sobą wszystkie składniki, a następnie cienką warstwę maseczki tak by nie odpadała nałóż w okolicach oczu uważając by nie wsadzić jej sobie do oka. Maseczkę trzymamy na oku przez 20 minut po czym dokładnie ją zmywamy. Po wszystkim warto użyć kremu choćby najzwyklejszego Nivea.

Jakie jeszcze dobre działanie dla zdrowia ma spożywanie kurkumy?

 1. przeciwdziała chorobie Alzheimera
 2. wspomaga walkę z cukrzycą
 3. zapobiega artretyzmowi
 4. wspomaga procesy trawienne
 5. przyspiesza gojenie ran i skaleczeń
 6. zapobiega rozwojowi nowotworów
 7. oczyszcza wątrobę
 8. poprawia nastrój i samopoczucie
 9. wzmacnia serce

Źródło artykułu: http://lovehealthynatural.com/2017/04/she-started-applying-turmeric-around-her-eyes-10-minutes-later-unbelievable/

Podobne artykuły