Domowe triki, które ułatwią Ci pranie

Porady Data publikacji: 26 maja 2021

Pranie jest jedną z tych czynności, których nie unikniemy. Możemy jednak ją sobie ułatwić. Tym razem przedstawimy Wam kilka trików, dzięki którym zadbacie o swoje ubrania oraz ułatwicie sobie pranie. Wypróbujcie je następnym razem, gdy będziecie prać swoje ubrania.

Brudne kołnierzyki

Nie zawsze brudne kołnierzyki przy koszuli dopiorą się w praniu. W takiej sytuacji możemy wykorzystać prosty trik, który powinniśmy wykonać przed praniem. Będziemy potrzebować do niej jednego kosmetyku, który z pewnością znajdzie się w łazience w każdym domu. Jest nim szampon do włosów.

Wystarczy, że przed praniem kołnierzyki przy koszulach natrzesz szamponem do włosów. Dobrze radzi sobie on z rozpuszczaniem tłuszczu, który również znajduje się na kołnierzykach dotykających naszych włosów. Skutecznie usuwa również różne zabrudzenia.

Dlatego wykorzystanie szamponu na kołnierzyku, a następnie wypranie go jak zwykle w pralce, pomaga w ich wyczyszczeniu. Dzięki temu po praniu znów będą jak nowe.

Kulka z folii aluminiowej

Swetry i inne elementy naszej odzieży elektryzują się i mechacą podczas prania. Zapobiec możemy temu w prosty sposób. Wystarczy do pralki wraz z ubraniami włożyć kilka kulek zrobionych ze zwykłej folii aluminiowej, której używamy w naszej kuchni podczas gotowania.

Pianka do golenia na plamy z kosmetyków

Zabrudziłaś koszulkę podkładem lub szminką? Nic wielkiego się nie stało, jeśli w domu posiadasz piankę do golenia. Wystarczy, że nałożysz ją na plamę, a następnie wypierzesz ją jak zwykle w pralce. Dzięki temu plamy po kosmetykach znikną.

Małe rzeczy pierz w workach

Z pewnością nie raz zdarzyło Wam się, że skarpetki podczas prania magicznie zniknęły. Dlatego warto małe rzeczy prać w specjalnych workach przeznaczonych do prania. Warto w nich prać również bardziej delikatne materiały, gdyż dodatkowo zabezpieczają je one przed zniszczeniem.

Pranie kurtek puchowych

Aby puchowe kurtki posłużyły nam latami muszą być pranie w odpowiedni sposób. Możemy oczywiście prać je w pralce. Warto wtedy jednak pamiętać o jednym triku. Wraz z kurtką w bębnie warto umieścić kilka piłek do tenisa. Dzięki temu zapobiegną one zbiciu się wypełnienia kurtki. Możemy również użyć specjalnych kulek do prania.

Podobne artykuły