Domowe sposoby na ukąszenia owadów

Porady Data publikacji: 18 lipca 2019

Ukąsił Cię komar lub inny owad? Miejsce po ukąszeniu robi się czerwone, swędzi i puchnie? Oto kilka sposobów, dzięki którym pozbędziesz się dyskomfortu. Wystarczy zastosować te naturalne środki aby pozbyć się uczucia swędzenia czy zaczerwienia skóry :)

Żel aloesowy na ukąszenia owadów

Żel aloesowy doskonale łagodzi stany zapalne skóry, a jednocześnie nawilża ją i eliminuje uczucie swędzenia. Do tego żel aloesowy oczyszcza miejsce po ukąszeniu, ma bowiem działanie antybakteryjne. Wystarczy na miejsce ukąszenia nałożyć trochę żelu i pozostawić do wyschnięcia.

Bazylia na ukąszenia komarów

Bazylia to nie tylko świetny dodatek do Twoich potraw. Świetnie sprawdza się przy ukąszeniach komarów. Rozgnieć ją dokładnie w dłoni lub posiekaj, a następnie nałóż na miejsce ukąszenia. Dzięki temu zmniejszysz swędzenie. Jeśli nie masz świeżej bazylii możesz użyć suszonej, ale trzeba ją rozetrzeć z niewielką ilością wody.

Rumianek przyśpiesza leczenie

Herbata rumiankowa zawsze jest u mnie w domu. Świetnie sprawdza się przy bólu brzucha, ale napar z rumianku będzie też doskonały w przypadku ugryzień owadów. Przyśpiesza leczenie i eliminuje nieprzyjemne dolegliwości skórne. Wystarczy torebkę herbaty zaparzyć, a gdy ostygnie nanieść ją na skórę. Sam napar możesz ze smakiem wypić :)

Miód łagodzi swędzenie i odkaża

Miód ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Dlatego to świetny środek, który można nałożyć na miejsce po ugryzieniu owada. Do tego zmniejsza zaczerwienienie i łagodzi obrzęk oraz swędzenie. Pamiętaj jednak, jeśli znajdujesz się w miejscu gdzie jest dużo os czy pszczół, miód może je dodatkowo przyciągnąć.

Cebula

Gdy ugryzie Cię jakiś owad odkrój plasterek cebuli i przyłóż ją w to miejsce. Zmniejsza ona ryzyko infekcji, ból i podrażnienie. Cebulę chyba wszyscy mamy w domu dlatego warto znać ten sposób :)

Podobne artykuły