5 rzeczy, dla których warto zdecydować się na bramę garażową segmentową

Mój dom Data publikacji: 19 grudnia 2022

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów bram garażowych, np. bramy uchylne, rozwierne i rolowane. Żaden z nich nie cieszy się jednak tak dużą popularnością, jak modele segmentowe. Bezpieczeństwo, trwałość, estetyka i wygoda użytkowania to zaledwie kilka z wielu zalet tych produktów. Z artykułu dowiesz się, jakie korzyści przynosi zastosowanie konstrukcji segmentowej w garażu.

Brama garażowa segmentowa – czym się wyróżnia?

Bramy segmentowe zbudowane są zwykle z czterech lub pięciu połączonych poziomo paneli (segmentów). W momencie otwierania elementy chowają się, dzięki czemu możliwe jest zachowanie sporej ilości miejsca. Taka brama nie wysuwa się przed ścianę garażu i można ją łatwo ukryć pod sufitem. Konstrukcje segmentowe doskonale sprawdzają się w budynkach, w których wjazd do garażu usytuowany jest wzdłuż linii ogrodzenia, ulicy czy chodnika. Więcej na temat charakterystyki bram segmentowych dowiesz się z artykułu Jaką bramę garażową wybrać: rolowaną czy segmentową?

Brama garażowa segmentowa – bezpieczeństwo

Jedną z najważniejszych kwestii podczas wyboru bramy garażowej jest bezpieczeństwo. W ofercie polskiej marki Kapica znajdziesz wysokiej klasy produkty wyróżniające się zastosowaniem funkcji antywłamaniowej. Takie rozwiązanie zmniejsza ryzyko wtargnięcia do garażu przez niepowołane osoby. Niektóre modele wyposażone są ponadto w napęd z funkcją automatycznego ryglowania bramy, co zabezpiecza przed podważeniem konstrukcji. Ryglowanie działa mechanicznie, czyli także w razie awarii zasilania.

Brama garażowa segmentowa – izolacja termiczna

Brama garażowa musi zapewniać właściwą izolację termiczną. Konstrukcje segmentowe wyposażone są w nowoczesne rozwiązania, takie jak technologia ThermoFrame. Dzięki niej produkty mają lepsze parametry, a izolacyjność cieplna zwiększa się nawet o 15%. Za efekt odpowiada specjalny profil montowany z ościeżnicą bramy – wykonany z tworzywa sztucznego element oddziela ościeżnicę od ściany budynku.

Brama garażowa segmentowa – nowoczesne udogodnienia

Konstrukcje segmentowe cechują się obecnością udogodnień, dzięki którym codzienne użytkowanie bramy staje się intuicyjne i wygodne. Doskonałą propozycją dla wymagających nabywców jest brama garażowa segmentowa z napędem, który zapewnia płynne i ciche otwieranie oraz zamykanie konstrukcji. W zależności od indywidualnych potrzeb możliwe jest zastosowanie kilku rodzajów napędów, takich jak SupraMatic, ProMatic i ProMatic Akku od renomowanej firmy Hörmann.

Wszystkie napędy Hörmann charakteryzują się prędkością otwierania, niskim zużyciem energii, łatwym programowaniem i możliwością wentylacji. Wariant SupraMatic może być stosowany w bramach garażowych segmentowych o maksymalnej szerokości 5,5 m i całkowitej powierzchni 13,75 m2. Czas otwierania wynosi 22 cm/s. Nieco wolniejszy napęd ProMatic wyróżnia się z kolei opcją automatycznego ryglowania bramy i funkcją regulowania wysokości otwarcia. Wersja ProMatic Akku jest przeznaczona do garaży bez przyłącza energetycznego. Maksymalna prędkość otwierania bramy z napędem ProMatic wynosi 14 cm/s (w wersji standardowej) i 13 cm/s (w wersji Akku).

Brama garażowa segmentowa – wymiary i wyjątkowa estetyka

Kolejną zaletą bram segmentowych jest możliwość wykonywania ich na wymiar. Wielkość konstrukcji jest kwestią, którą warto przemyśleć już na etapie tworzenia projektu budynku. Standardowe bramy często okazują się zbyt niskie lub wąskie. Duża brama przydaje się na przykład przypadku zmiany samochodu na większy. Bramy segmentowe na wymiar znajdziesz w ofercie firmy Kapica.

Nowoczesne segmentowe bramy garażowe charakteryzują się funkcjonalnością i estetyką. Produkty dostępne są w wielu wariantach stylistycznych i kolorystycznych. Szeroki wybór umożliwia łatwe dostosowanie konstrukcji do indywidualnych potrzeb – eleganckie, modne kolory można dopasować zarówno do stylu elewacji, jak i aranżacji wnętrza.

Podobne artykuły