Ten dom ma 15m2. Zobacz co udało się w nim zmieścić!

Lifestyle Data publikacji: 23 lutego 2018 / Aktualizacja: 2020-05-19

Autor tego projektu chciał by jego życie było bardziej świadome i wolne. Nie chciał spłacać rat za wielki dom i przejmować się jego utrzymaniem. Chciał jednak mieszkać w domu więc wpadł na pomysł stworzenia małego domu, w którym miałoby znaleźć się wszystko co jest mu potrzebne do życia.

Wymiar tego domu to zaledwie 240 na 610 centymetrów.  Jesteście ciekawi jak tak mała przestrzeń została zagospodarowana? Dom jest bardzo nowoczesny. Posiada 10 okien, które nie tylko dobrze oświetlają jego wnętrze, ale również ogrzewają. Do tego duże szklane drzwi. W środku znajdziemy wszystko co jest niezbędne do życia. Zacznijmy zwiedzać.

Kuchnia

Nie jest duża, ale znajdziemy tutaj wszystko czego potrzeba. Ciepła woda i zlew. Kuchnia z piekarnikiem i zmywarka. Do tego miejsce na przygotowywanie posiłków i miejsce na przechowywanie różnych rzeczy.

Salon

Salon jest bardzo dobrze oświetlony przez okna. Umeblowanie salonu w takim małym mieszkanku nie było z pewnością łatwe. Mimo to znajduje się tutaj małe miejsce do pracy i odpoczynku. Łączy on również funkcję wejścia do domu. Jak widzicie znajduje się tutaj drabinka, która prowadzi do sypialni, która znajduje się w antresoli.

Sypialnia

Jak widzicie łóżko jest całkiem spore :) Sypialnia jest dobrze oświetlona, ale roleta pozwala w nocy zminimalizować ilość wpadającego do domu światła. Znajduje się tutaj również niewielka garderoba.

Łazienka

Łazienka chociaż jest mała to znalazło sie tu wszystko czego potrzeba. Ciekawym pomysłem jest lustro na wysięgniku, które gdy nie jest potrzebne jest chowane. Znajduje się tu prysznic, muszla klozetowa, nieduży zlew i trochę miejsca na przechowywanie kosmetyków.

Kilka dodatkowych zdjęci możecie zobaczyć poniżej, a wszystkie ujęcia wnętrza znajdziecie tutaj. Jak Wam się podoba taka idea małego i taniego domku? :)

Źródło artykułu: https://tiny-project.com/completed-house-photos/

Podobne artykuły