10 genialnych pomysłów na oszczędzenie miejsca w domu

Wnętrza Data publikacji: 29 stycznia 2019

Nie masz w domu zbyt wiele miejsca i szukasz rozwiązać, które pozwolą Ci je zaoszczędzić? Mamy dla Was 10 pomysłów, które mogą przypaść Wam do gustu.

1. Szafa ze schodów

Schody zużywają miejsce w naszym domu. Czasami mamy pod nimi jakiś schowek, niekiedy nie ma tam po prostu nic. Jest to zwykła stracona przestrzeń, którą można kreatywnie wykorzystać. Oto jeden z przykładów, gdzie schody wykorzystane zostały jako bardzo pojemna szafa z mnóstwem schowków, w których można przechowywać wiele rożnych rzeczy.

2. Ława i stół w jednym

Oto przykład kreatywnych mebli, które pozwalają zaoszczędzić na miejscu pełniąc dwie funkcje jednocześnie. Ten jeden mebel pełni rolę ławy i stołu obiadowego. Niestety nie wiemy czy gdzieś można go kupić, ale na pewno znajdzie się zdolniacha, który mógłby go zrobić :)

3. Szafka kuchenna i stolik jednocześnie

Idealny pomysł do małej kuchni,  w której często brakuje blatu roboczego lub miejsca, w którym można na szybko coś zjeść. Pokażcie to stolarzowi gdy będziecie zamawiać meble. Na pewno będzie w stanie coś takiego zrobić.

4. Podwieszane łóżko

Genialny pomysł, ciekawe tylko ile kosztowałaby jego realizacja :) W dzień łóżko wciągamy na górę i nam nie przeszkadza, dzięki temu mamy duży salon jeśli tam na przykład śpimy. W nocy natomiast spuszczamy je na dół i gotowe.

5. Łóżko z organizerem

Pomysł jak wykorzystać łóżko do zyskania dodatkowej przestrzeni w sypialni na inne rzeczy :) To coś lepszego niż skrzynia w środku.

6. Wieszak i roleta w jednym

Bardzo fajny pomysł na małej łazienki :) Nie masz miejsca by wstawić tam suszarkę do ręczników? Taka roleta rozwiąże problem.

7. Mini biuro

Pracujesz w domu, ale miejsca nie masz wiele? Takie biuro nie zajmie go zbyt dużo :)

8. Toaletka

Spójrzcie na te półki, pewnie je kojarzycie? To półki z IKEA z serii Lack. Ciekawy pomysł na wykorzystanie ich do stworzenia toaletki, która nie zajmuje dużo miejsca :)

9. Kolejny pomysł na mini biuro

Jeśli laptop to jedyne czego potrzebujesz do pracy to takie biurko zmieścisz w swojej komodzie :)

10. Mało miejsca na schody?

To też nie problem :)

Podobne artykuły