Dlaczego do spłuczki warto wlać octu?

Porady Data publikacji: 03 maja 2017

Wszyscy staramy się utrzymać nasz dom w należytej czystości. Są jednak miejsca, których nie czyścimy i nawet nie wiemy, że powinniśmy to robić. Jednym z takich miejsc jest właśnie spłuczka w toalecie.

W niej znajduje się woda i bakterie, które się rozwijają w wilgotnych warunkach. Spływają one do muszli klozetowej. Aby zadbać o higienę korzystania z toalety i zadbać o czystość spłuczki możesz do niej wlać octu.

Będziesz potrzebować

  • kieliszek octu
  • 1 łyżkę sody oczyszczonej

Ocet podgrzewamy do temperatury ok. 40 stopni aby rozpuścić w nim sodę oczyszczoną. Jeśli chcemy zrobić większą liczbę roztworu zwiększamy proporcje proporcjonalnie. Taką mieszankę wlewamy do spłuczki na kilka godzin, najlepiej więc zrobić to wieczorem i pozostawić na noc. Rano normalnie korzystamy ze spłuczki, a sam zabieg powtarzamy kilka dni z rzędu. Zobaczcie potem jak wygląda Wasza spłuczka. Będzie znacznie czyściejsza.

Ocet rozpuszcza osad wapienny i dezynfekuje spłuczkę. Dzięki temu również mniej zanieczyszczeń trafia do toalety podczas spłukiwania. Do tego ocet zabija nieprzyjemne zapachy, które mogą wydobywać się ze spłuczki. My czując je w toalecie nie możemy namierzyć źródła niemiłego zapachu.

Podobne artykuły