12 maja 2021

Materace w Gdyni – czy rozmiar 140×200 to dobry wybór dla singla?

Materace w Gdyni - czy rozmiar 140x200 to dobry wybór dla singla?

Sen jest jedną z najważniejszych funkcji życiowych ludzkiego organizmu. To właśnie sen zapewnia zdrowie, regenerację, usuwanie toksyn, a także umożliwia zrelaksowanie się po ciężkim dniu. Na zdrowy sen wpływa w znacznym stopniu wybór odpowiedniego materaca. Podejmując decyzję o zakupie konkretnego modelu, warto zwrócić uwagę na rozmiar, czyli długość i szerokość materaca.

Rozmiar 140×200 – świetny dla singla

Rozmiar materaca to kwestia indywidualna, która powinna być dopasowana do osobistych preferencji. Dla singli polecane są zwykle modele o szerokości od 70 do 120 centymetrów, jednak nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby zakupić materac szerszy, na przykład o wymiarach 140×200. Tak duża powierzchnia do snu jest doskonała dla osób, którym zależy na maksymalnej swobodzie ruchów. Można także wydzielić na swoim łóżku dwie przestrzenie, jedną do snu, a drugą do czytania i ułożyć na nich poduszki w zupełnie inny sposób. Łóżka o szerokości 140 centymetrów często wybierają osoby, które mają dużą powierzchnię swojej sypialni. Przykładowo w domach jest to popularny zabieg, który umożliwia naprawdę wygodny, swobodny i komfortowy sen. 

Marka Hilding jako renomowany producent materacy

Marka Hilding została założona w 1939 roku w Szwecji. Od tamtego czasu przedsiębiorstwo zdobyło uznanie i renomę w wielu krajach świata, także w Polsce. Obecnie marka Hilding funkcjonuje w ponad 60 państwach na świecie i posiada około 25 fabryk. Firma jest obecna w Polsce od 2001 roku i sprzedaje swoje produkty do wielu znanych sklepów takich jak Agata Meble, IKEA, czy BRW. Specjaliści marki Hilding projektując łóżka i materace stara się zadbać o to, aby wszystkie produkty charakteryzowały się wysoką jakością, ergonomią, trwałością, a także wysokim poziomem higieny. Przedsiębiorstwo koncentruje się także na ochronie środowiska naturalnego i dba o dobre wzornictwo materacy. W ten sposób funkcjonalność idzie w parze z estetyką i designem. W ofercie marki Hilding dostępne są materace, łóżka, stelaże, a także różne akcesoria do sypialni. W ofercie są także topy, można tu kupić na przykład materac nawierzchniowy 120×200. Firma ma szeroki wybór modeli materacy o wymiarach 140×200 i proponuje je zarówno singlom, jak i parom. 

Marka Hilding jako renomowany producent materacy

Proponowany model materaca od marki Hilding 

Jednym z proponowanych modeli materacy jest Hilding Boogie, który posiada następujące cechy charakterystyczne:

 • materac piankowy, bardzo uniwersalny, odpowiedni zarówno dla osób o różnej wadze ciała, jak i dla alergików, 
 • siedem stref twardości materaca zapewniają optymalne wsparcie kręgosłupa, komfort, a także dopasowanie się do sylwetki użytkownika,
 • model zbudowany z trzech rodzajów pianek,
 • pianka wysokoelastyczna jest sprężysta, zapewnia wrażenie miękkości i otulenia,
 • pianka lateksowa to materiał antybakteryjny i antyalergiczny, o dużym poziomie sprężystości, odbojności i wytrzymałości,
 • pianka FloFoam ma właściwości termoregulacyjne i chłodzące, 
 • materac elastyczny, który może być stosowany na regulowanych stelażach,
 • wysoki poziom higieny i optymalna wentylacja zapewnione są dzięki specjalnym nacięciom i profilowaniom we wkładzie materaca,
 • 15 lat gwarancji od producenta,
 • materac antyalergiczny, 
 • do materaca dołączony jest pokrowiec Tencel NEW, czyli naturalny i antyalergiczny produkt, który wykonany jest z wysokiej jakości włókien wiskozowych, pokrowiec kontroluje poziom wilgotności materaca i zapobiega gromadzeniu się bakterii.

Materac dla singla powinien spełniać jego potrzeby i preferencje. Rozmiar 140×200 idealnie sprawdzi się dla osób, które potrzebują sporo przestrzeni i swobody ruchów w nocy. Wybierając dla siebie materac, dobrze zdecydować się na zakup modelu od renomowanej marki takiej jak Hilding. W ten sposób można zapewnić sobie zdrowy, higieniczny i komfortowy sen.