Jak dbać o urodę. 5 porad, które Ci w tym pomogą.

Uroda Data publikacji: 2017-03-08

Po zimie nasza skóra często jest wysuszona i zniszczona. Warto więc o nią zadbać i zregenerować jej stan. Oto pięć porad, które pomogą Ci w dbaniu o swoją urodę i po-zimową regenerację skóry.

Sól morska podczas mycia włosów

Możesz wykorzystać sól morską podczas mycia włosów dzięki czemu nabiorą objętości i będą mocniejsze. Musisz jedynie pamiętać by była to prawdziwa, gruboziarnista sól morska. Wystarczy wymieszać ją z szamponem w proporcjach 3 części szamponu i 2 części soli. Umyj taką mieszanką włosy jak zawsze i dokładnie spłucz. Zabieg możesz powtarzać kilka razy w miesiącu.

Olej kokosowy odmładza

Wykorzystaj olej kokosowy do dbania o swoją urodę. Kupując go pamiętać by wybrać olej kokosowy nierafinowany. Jeśli będziesz go regularnie stosować do pielęgnacji swojej skóry możesz ją odmłodzić nawet o kilka lat i spowolnić procesy starzenia się. Najlepiej jest go stosować na noc wcierając go po prostu jak krem w miejsca, które najbardziej dotyka znak czasu. Olej kokosowy jest bezpieczny i naturalny, możesz go stosować tak często jak masz na to ochotę.

Sposób na regenerację i odżywienie skóry po zimie

Zima daje wycisk naszej skórze twarzy. Traci blask, staje się sucha i zmęczona. Wszystko przez ciągłe zmiany temperatury, kosmetyki i wilgotność powietrza. Dlatego teraz warto zadbać o jej stan. Jak to zrobić? Po pierwsze złuszczać. To bardzo ważny krok podczas regeneracji skóry. najpierw zaczynamy od złuszczenia ją peelingiem. Jeden z najprostszych to po prostu wymieszanie fusów po kawie z jogurtem naturalnym i dokładne wymasowanie nim twarzy ruchami okrężnymi. Możesz go nawet zostawić na parę minut jako maseczkę i potem zmyć.

Gdy złuszczymy już naskórek czas na nawilżenie. Doskonale sprawdzi się wcześniej wspominany olej kokosowy, który dogłębnie nawilży Twoją skórę. Teraz czas na odżywianie. Aby odżywić swoją skórę po prostu kup sobie dobry, ale nie musi być wcale drogi krem. Ważne aby zawierał witaminę C lub kwas AHA. Odżywia skórę i nadaje jej blasku.

Maseczka z kapusty kiszonej

Ciekawe czy słyszeliście o tej maseczce? Jest bardzo prosta, rozjaśnia cerę i ściąga pory. Najlepsze jest jej stosowanie bo po prostu wystarczy nałożyć sobie na twarz kiszoną kapustę. Uwielbiam takie kuracje, które nie wymagają od nas wielkiego nakładu pracy. Maseczkę stosujemy przez 10 minut i potem dobrze myjemy twarz.

Jak zadbać o dłonie

Po zimie często mamy zniszczone dłonie. Skóra jest popękana i sucha. Warto więc o nie zadbać. Aby to zrobić wystarczy moczyć dłonie 10 minut dziennie w wodzie po gotowaniu ziemniaków. Po prostu nie wylewaj jej po obiedzie. Warto też rozgnieść parę ziemniaków, wysmarować nimi ręce i włożyć w foliowe rękawiczki na 10 minut. Na koniec użyj kremu nawilżającego.

Podobne artykuły