Zaparzyłaś sobie herbatę? Nie wyrzucaj torebki! Zobacz co z nią zrobić.

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-10-11

Gdy zaparzysz sobie herbatę co najczęściej robisz z torebką? Najprawdopodobniej wyrzucasz ją bo po co miałaby Ci być jeszcze potrzebna. Dzisiaj jednak przedstawimy Ci kilka ciekawych pomysłów na jej ponowne wykorzystanie. Dlatego na drugi raz nie wyrzucaj torebki herbaty do śmieci tylko wypróbuj jeden z nich.

1. Zadbaj o urodę

Zaobserwuj nas na Facebooku

Masz cienie pod oczami? Torebki herbaty są świetnym remedium na tego typu problem. Wystarczy położyć je pod oczy po odsączeniu na kilkanaście minut. Dzięki nim obrzęk szybko zniknie, a cała kuracja praktycznie nic Cię nie kosztowała.

2. Sposób na brodawki

Jeśli pijesz zieloną herbatę to na pewno wiesz, że jest ona bogata w przeciwutleniacze. Te natomiast mogą pomóc Ci w walką z brodawkami na skórze. Dlatego gdy wypijesz herbatę możesz umieścić torebkę na brodawce. Kuracja pozwoli zahamować jej rozprzestrzenianie, ale jeśli chodzi o usuwanie to zalecamy szybsze i skuteczniejsze metody.

3. Sposób na czyszczenie

Zalej ponownie kilka torebek wrzątkiem, a następnie powstały płyn wykorzystaj jako środek do czyszczenia. Zamocz w nim ściereczkę i umyj lustro w łazience. Działa świetnie.

4. Nawóz dla kwiatów doniczkowych

Wysyp fusy z woreczków po herbacie na glebę w doniczkach. To prosty domowy nawóz, który sprawi, że kwiaty będą rosły lepiej, a ty za niego nic nie zapłacisz. Po rozsypaniu fusów podlej ziemię aby stały się wilgotne. Herbata zawiera garbnik, czyli taninę, która podnosi kwasowość gleby.

5. Sposób na insekty

Czy wiesz, że owady oraz gryzonie nie przepadają za aromatem herbaty? Dlatego takie torebki warto pozostawiać w miejscach gdzie można je spotkać, a następnie wymieniać po zaparzeniu sobie nowej herbaty. Dzięki temu będziemy odstraszać gryzonie czy insekty. Najlepiej aby herbata miała aromat mięty :)

6. Pochłanianie brzydkich zapachów

Torebki herbaty świetnie pochłaniają niechciane zapachy dlatego można pozostawić je w miejscach, w których takowe mogą występować. Jeśli pozostawimy torebki do wyschnięcia możemy włożyć je na noc do butów, wtedy pochłoną z nich wilgoć i zniwelują brzydki aromat :)

Podobne artykuły