Czym są kominki zapachowe backflow – fontanna z dymu

Dekoracje Data publikacji: 01 października 2020

Kominki zapachowe backflow to charakterystyczny rodzaj dekoracji do wnętrza, która jednocześnie aromatyzuje je zapachem, który lubimy, ale również tworzy niesamowity efekt opadającego po kominku dymu.

Kominki zapachowe z opadającym dymem

Kominki zapachowe stały się niezwykle modną dekoracją naszych wnętrz. Gdy ich nie używamy urzekają swoim kształtem, ale gdy tylko najdzie nas ochota by odświeżyć wnętrze, wystarczy wykorzystać nasz ulubiony olejek eteryczny i kominek zapachowy.

Kominki zapachowe dzielą się na kilka różnych rodzajów. W kominkach zapachowych do wosku to wosk po podgrzaniu uwalnia aromat. W przypadku kominków na olejki eteryczne to podgrzewacz rozgrzewający olejek wypuszcza do wnętrza aromat, którym chcemy wypełnić przestrzeń.

Ciekawym rodzajem kominków zapachowych są jednak kominki backflow. Co w nich jest takiego wyjątkowego? Kadzidełko stożkowe, które podpalamy sprawia, że dym zamiast unosić się ku górze, opada po kadzidełku niczym fontanna.

Daje to niesamowity efekt, a jednocześnie pozwala wypełnić wnętrze aromatem, który lubimy. Oczywiście oferta zapachów jest równie szeroka jak w przypadku kominków woskowych czy na olejki.

Pamiętajcie tylko, że aby uzyskać efekt kominek musi być zaprojektowany pod kątem kadzidełek stożkowych.

Dlatego jeśli zastanawiacie się nad ciekawym dodatkiem do wnętrza, który jednocześnie pozwoli Wam na uwolnienie w nim aromatycznych zapachów, to kominek backflow z pewnością będzie ciekawym rozwiązaniem.

Ile kosztuje kominek backflow?

Ceny kominków backflow zaczynają się od od ok. 40 zł. Same kadzidełka to następnie koszt kilkunastu złotych za kilka sztuk w zestawie. Nie jest to więc duży wydatek, a efekt jaki dzięki temu możemy uzyskać jest naprawdę świetny.

Podobne artykuły