Czym przykleić Chrystogram (IHS) do alby komunijnej?

DIY Data publikacji: 03 stycznia 2021

Jak przymocować do alby IHS czyli Chrystogram, aby nie było to widoczne? Jest kilka sposobów, które możecie wykorzystać. Dzisiaj podpowiemy Wam jak zrobić to szybko i łatwo bez szycia, które mogłoby być widoczne.

Warto na wstępie powiedzieć czym jest Chrystogram bo wiele osób nie wie co oznacza IHS na albie komunijnej. Chrystogram jest monogramem, który jest symbolem Jezusa Chrystusa. IHS to z łaciny skrót od imienia Jezus. Jest on znamiennyme elementem ubiory dzieci przyjmujących Pierwszą Komunię.

Wróćmy jednak do meritum sprawy, czyli sposobu przymocowania Chrystogramu do alby.

Jak przymocować IHS do alby na pierwszą komunię

Pierwszym bardzo dobrym sposobem są taśmy po podwijania i skracania. Wystarczy je wprasować i gotowe. Nie widać żadnych szwów. Nie trzeba mieć żadnych narzędzi prócz żelazka i nożyczek. To bardzo wygodny sposób, który z pewnością każda z nas będzie mogła wykonać w swoim domu.

Gdy kupisz taką taśmę z pewnością przyda Ci się podczas podwijania czy skracania spodni. Zastępuje ona przyrządy do szycia, których możemy nie mieć w domu lub same umiejętności.

Jeśli musimy zrobić to na ostatnią chwilę i nie mamy czasu nawet zwykła taśma dwustronna sprawdzi się w tej roli. Oczywiście metody z taśmą mają swój minus. Taśma jest prosta, a więc nie uzyskamy tutaj ładnego kształtu koła. Przez to na brzegach widać będzie jak Chrystogram odstaje.

W takim wypadku idealnym wyjściem będzie termofolia do podklejania tekstyliów. Można wyciąć z niej dokładny kształt Chrystogramu, a następnie pod wpływem ciepła z żelazka folia ta zamieni się w klej.

W ostateczności oczywiście możemy użyć białej cienkiej nici i obszyć IHS dookoła przymocowując tym samym do alby.

Podobne artykuły