Olej z czosnku zapobiega żylakom i pomaga je leczyć

Uroda Data publikacji: 16 marca 2017

Żylaki to dość powszechny problem. Pojawiają się gdy zaczyna nam przybywać kilogramów lub nasze nogi są stale obciążone przez pracę. Do tego oczywiście dochodzi przetworzona żywność oraz styl życia. To wszystko sprawia, że na naszych nogach pojawiają się żylaki.

Naczynia krwionośne zapychają się, powstaje stan zapalny i zaczyna gromadzić się w nich krew, która zaczyna być coraz bardziej widoczna. Wtedy pojawia się żylak. Najczęściej ma to miejsce na nogach, chociaż żylaki pojawiają się również w innych częściach ciała np. na rękach. To jednak zdecydowanie rzadziej.

Wszystko czego potrzebujesz do zatrzymania żylaków jest czosnek, pomarańcze i oliwa z oliwek. Gdy zaczynają się przebijać warto już go zacząć używać aby wyleczyć stan zapalny. Wtedy żylak może całkowicie się cofnąć.

Składniki

  • 5 ząbków czosnku
  • 3 pomarańcze
  • 2 łyżki oliwy z oliwek

Stosowanie

Ząbki czosnku obierz i pokrój na małe kawałki. Do tego dodaj dwie łyżki oliwy oraz sok z trzech pomarańczy. Taką miksturę odstawiamy na 12 godzin żeby się przegryzła. Po tym czasie możemy jej używać tylko za każdym razem należy ją wstrząsnąć. Trzymamy w chłodnym miejscu.

Najlepiej jest używać jej wieczorem ze względu na zapach. Delikatnie masujemy żyły w dotkniętym problemem obszarze w kierunku serca tak by jeszcze pobudzić do tego krążenie. Czynność powtarzaj codziennie, aż do osiągnięcia zadowalających efektów.

Podobne artykuły