Czy można ujędrnić skórę zwiotczałą po utracie wagi?

Uroda Data publikacji: 22 lipca 2019

Gdy tracimy kilogramy skóra staje się luźna i jest to całkowicie normalnym zjawiskiem. Wcześniej musiała się rozciągnąć by dopasować się do naszego nowego rozmiaru. Im szybciej tyjemy tym szybciej się rozciąga, wtedy też powstają rozstępy. Gdy chudniemy skóra nie nadąża i pozostaje luźna. Można to jednak zmienić i pomóc jej w ujędrnieniu. Dzisiaj podpowiemy Wam jak.

Jak ujędrnić obwisłą skórę po odchudzaniu

Nie chudnij zbyt szybko

Pamiętaj o tym, że jeśli masz problem ze sporą nadwagą zbyt szybkie chudnięcie będzie powodowało problem z obwisłą skórą. Dlatego może nie warto się śpieszyć, a chudnąć wolniej, ale jednocześnie zmniejszyć skalę problemu. Warto zredukować kalorie, a jednocześnie włączyć do swojego planu dnia ćwiczenia, które sprawią, że miejsce tłuszczu zaczną też zajmować mięśnie. Wagę będziesz tracić, ale jednocześnie wyglądać lepiej. Oczywiście nie musisz od razu się forsować. Ćwiczenia wcale nie muszą być wycieńczające. Do tego jest sporo dobrych sportów i zarazem przyjemnych jak np. pływanie, aerobik czy jazda na rowerze.

Uzupełniaj kolagen

Skóra sama w sobie ma możliwość powrotu do pierwotnego kształtu. Musisz jednak pamiętać, że im później tym gorzej. Wraz z wiekiem zmniejsza się produkcja kolagenu, który odpowiada za elastyczność skóry. Dlatego nie odkładaj odchudzania na przyszłość, zacznij już dziś. Dzięki temu osiągniesz lepsze efekty. Oczywiście kolagen można starać się uzupełnić. Zobacz 25 produktów bogatych w kolagen, które warto włączyć do swojej diety.

Buduj mięśnie

Oprócz tego warto budować masę mięśniową. Zastąpi ona tłuszcz, ale jednocześnie objętość ciała zmniejszy się w mniejszym stopniu. To sprawi, że skóra będzie nadal napięta. Skup się na partiach takich jak uda, brzuch, ręce. Tutaj najczęściej widać fałdki wiszącej skóry. W sieci znajdziesz wiele treningów na te partie ciała.

  1. Trening na ramiona
  2. Trening na uda
  3. Trening na brzuch

Pamiętaj, nie katuj się od razu! Szybko się zniechęcisz. Zacznij powoli, nie musisz od razu robić całego treningu. Nie rób tego codziennie. Rób sobie 1-2 dniowe przerwy by zregenerować mięśnie i siły. Z czasem będzie coraz lepiej, a wraz z utratą wagi ćwiczenia będzie Ci wykonywać lżej.

Trening cardio

Treningi cardio są świetnie dla osób, które chcą schudnąć. Oto jeden z takich przykładów treningu interwałowego, który pozwala spalić 600 kcal. Można go wykonywać w domu, ale gdy nie dasz rady nie zniechęcaj się. Odczekaj trochę. Rób inne ćwiczenia, a za jakiś czas spróbuj ponownie.

Podobne artykuły