Czy można kupić sam makaron z zupek chińskich?

Kategoria: Kuchnia
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2021-12-12

Makaron w zupkach chińskich po zalaniu wrzątkiem bardzo szybko staje się gotowy do jedzenia i nie trzeba go gotować. Jest też wykorzystywany podczas przygotowania różnych przekąsek czy sałatek. W sieci można znaleźć na niego wiele przepisów, choćby przepis na sałatkę z zupek chińskich.

Co jednak, gdybyśmy chcieli kupić sam makaron, taki jak w zupkach chińskich. Czy można gdzieś dostać makaron chiński bez gotowania? Możemy wykorzystać go, do różnego rodzaju potraw. Może również być przydatny dla osób, które podróżują i chcą szybko przygotować posiłek w samochodzie, na biwaku czy podczas wycieczki.

Jaki makaron jest w zupkach chińskich?

Makaron w zupkach chińskich, to tak naprawdę błyskawiczny makaron pszenny, który po zalaniu go wrzątkiem szybko staje się miękki. Możemy kupić go w internecie. Można szukać go pod nazwą „nudle” lub „makaron błyskawiczny”, „makaron chiński”, „makaron MIE”, „makaron wonton”. Cena paczki takiego makaronu waha się od kilku do kilkunastu złotych.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Nie musimy jednak wcale kupować go przez internet i czekać, aż dojdzie kurierem lub paczkomatem. Bez problemu znajdziemy go w wielu sklepach stacjonarnych, które mogą być w naszym mieście. Warto wtedy szukać na regałach z produktami orientalnymi. Poniżej zamieszczamy listę sklepów, gdzie udało nam się znaleźć makaron z zupek chińskich nudle, ale oczywiście sam.

Sklepy, w których można znaleźć sam makaron bez gotowania do zupek chińskich

  • Kaufland
  • Polska Chata
  • Makro
  • Netto
  • Carrefour
  • Lidl
  • Auchan

Czasami może zdarzyć się, że jest on dostępny tylko przez określony czas, dlatego nie gwarantujemy, że jest on w stałym asortymencie tych sklepów. Na pewno jednak w nich był.

Zamiennik dla makaronu z zupek chińskich

Jeśli zależy nam na makaronie, który szybko jest gotowy, zaraz po zalaniu go wodą. To warto zainteresować się makaronem ryżowym, który również jest niemal natychmiast gotowy do konsumowania.

Podobne artykuły