Cztery nietypowe zastosowania folii aluminiowej. Drugi Was totalnie zaskoczy

Porady Data publikacji: 10 października 2023

Na pewno słyszałaś już, że ze względu na swoją wszechstronność folia aluminiowa jest przydatna nie tylko w kuchni, ale czy wiesz, jak jeszcze można ją wykorzystać?

Pomoc dla początkujących fotografów

Jeśli jesteś początkująca w branży fotograficznej, a twoje zaplecze nie pęka jeszcze w szwach, folia aluminiowa może okazać się nieoceniona w kwestii uzyskania odpowiedniego oświetlenia. Za jej pomocą bez problemu rozproszysz skupiony strumień światła, odbijesz je w pożądanym kierunku, załagodzisz i skorygujesz niechciane cienie pojawiające się na twarzach i obiektach, a nawet poprawisz jakość wykonywanych przez siebie portretów.

Poprawa bezpieczeństwa

Nie jesteś pewna czy możesz spać spokojnie? Obawiasz się nieproszonych gości w środku nocy? Wypróbuj sposób z folią aluminiową na wewnętrznej części klamki! Przed snem wystarczy obwinąć klamkę kawałkiem folii. Jeśli rano nie zauważysz żadnych zmian w jej ułożeniu, najprawdopodobniej nie masz się czego obawiać. Jeśli natomiast folia, którą założyłaś, okaże się poluzowana, zsunięta, bądź spadnie całkowicie z klamki, może oznaczać to, że ktoś próbował dostać się do środka. W takim wypadku zalecamy podjęcie kroków w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Skuteczny i niedrogi sposób na termoizolację

Rozpoczął się sezon zimowy, a pomimo działającego ogrzewania masz wrażenie, że w mieszkaniu jest zimno? Może być to objaw utraty znacznej ilości ciepła przez nieszczelne okna czy drzwi. Uszczelnienie ich folią aluminiową może skutecznie poprawić sytuację izolacji termicznej w pomieszczeniach, a co za tym idzie uchronić przed wzrostem kosztów ogrzewania. Takie rozwiązanie pomaga również w zmniejszeniu kondensacji, a więc może pomóc w zapobieganiu powstawania wilgoci i pleśni.

Zastosowanie folii przy praniu

Folia aluminiowa może okazać się skuteczna w procesie prania. Pomoże uniknąć gniecenia się materiałów i rozwiążę problem z elektryzowaniem oraz przywieraniem włosów i kurzu do ubrań. Jeśli podczas suszenia w suszarce bębnowej na twoich ubraniach pojawiły się plamy, możesz spróbować usunąć je, pocierając folią po materiale zanurzonym w wodzie. Natomiast w przypadku, gdy właśnie zauważyłaś, że butelka płynu do płukania jest pusta, to trzy niewielkie kulki wrzucone do bębna bez problemu go zastąpią, dzięki swoim zmiękczającym właściwościom.

Podobne artykuły