Cytryna na żółte plamy od potu

Porady Data publikacji: 13 września 2019

Jak usunąć żółte plamy na koszuli? Okazuje się, że bardzo przydatna będzie cytryna. Dzięki niej pozbędziemy się żółtych plam z potu, ale nie tylko. Jeśli nigdy nie próbowaliście tego triku, a macie białą koszulę, która pod pachami lub na kołnierzyku po wewnętrznej stronie posiada charakterystyczne żółte plamy to wypróbuj go. Będziesz zaskoczona tym jak skutecznie taki prosty i naturalny produkt jak cytryna usuwa tego typu przebarwienia z odzieży.

Cytryna na żółte plamy na koszuli

Zanim jednak zajmiemy się tym problemem dowiedzmy się skąd te plamy w ogóle się biorą. Stosujesz antyperspirant? To on jest po części winny temu zjawisku. Dlatego pamiętaj, aby zawsze przed założeniem koszuli poczekać, aż ten wyschnie. Oczywiście winny jest również pot, którego często nie sposób uniknąć.

Zajmiemy się teraz taką plamą, a to czego będziemy do tego potrzebować to sok z jednej cytryny. Dlatego rozkrój cytrynę na pół, a następnie wyciśnij z niej sok. Dużo więcej soku wyciśniesz jeśli najpierw podgrzejesz cytrynę przez kilka sekund w kuchence mikrofalowej, a potem parę razy przetoczysz nią po blacie, tak jakbyś wałkowała ręką ciasto.

Następnie do soku z cytryny dodaj odpowiadającej jego ilości wodę. Mając mieszankę stworzoną w proporcjach 1:1 z soku z cytryny i wody możemy przejść do usuwania plamy. Zacznij od naniesienia mieszanki na plamę, a następnie potrzyj zabrudzone miejsce. Powtórz czynność 2-3 razy, a następnie spłucz mieszankę i wrzuć koszulę do prania. Plama już i tak powinna być miej zauważalna, ale wypranie koszuli pozwoli całkowicie się jej pozbyć.

Podobne artykuły