Co zrobić z obierkami po ogórkach? Nie wyrzucaj ich!

Kuchnia Data publikacji: 15 sierpnia 2020

Co zazwyczaj robisz z obierkami ogórka? Najczęściej zapewne wyrzucasz je do śmieci lub do kompostownika. Wyrzucanie ich to jednak duże marnotrawstwo. Zastosowania obierek po ogórkach są bardzo liczne. Można jeszcze ponownie je wykorzystać i dzisiaj podpowiemy Wam jak to zrobić.

Wykorzystanie obierek z ogórka

Odstraszają mrówki

Masz w ogrodzie mrówki, które stale próbują dostać się do Twojego domu? Obierki od ogórka mogą pomóc Ci rozwiązać ten problem.

Aromat, który uwalnia skórka ogórka skutecznie odstrasza mrówki. Będą unikać ich jak ognia, gdyż zawierają one substancję działającą na nie jak trucizna. Dlatego obierki ogórka rozłóż w miejscach, w których widziałaś insekty i obserwuj jak problem znika.

Dbają o urodę

Ten sposób znany jest już naszym babciom. W czasach, gdy o kosmetyki nie było tak łatwo jak dzisiaj, korzystało się z tego co dała nam natura.

Skórka z ogórka zawiera sporo soku, który oczyszcza skórę. Nawilża ją, odżywia i jednocześnie odmładza. Dlatego warto po obraniu ogórka obierki ułożyć np. pod oczami i zostawić na kilkanaście minut, jednocześnie relaksując się w fotelu.

Przekąska

Obierki ogórka są smaczne i chrupiące, jak najbardziej można je zjadać. Tym bardziej, że kryje się w nich sporo witamin i minerałów.

Pamiętaj aby najpierw dokładnie je umyć. Możesz wykorzystać je również posiekane do wzbogacenia smaku sałatki czy surówki. Można dodawać je do koktajli.

Pamiętaj również o tym by spożywać obierki z warzyw, których pochodzenie jest nam znane. Mogą to być warzywa z naszej działki, zaprzyjaźnionego warzywniaka czy ryneczku. Warzywa importowane, które znajdziemy w sklepach, często uprawiane są przy wykorzystaniu środków ochrony upraw, a ich spożywać nie powinniśmy. Warto zwracać uwagę na to co jemy.

Podobne artykuły