Co na okna narożne? podpowiadamy najlepsze rozwiązania.

Mój dom Data publikacji: 19 grudnia 2023

Przy wyborze osłony okiennej należy wziąć pod uwagę nie tylko estetykę, ale także funkcjonalność, prywatność i kontrolę światła. Ważne jest również dostosowanie osłon do stylu wystroju wnętrza i osobistych preferencji.

Jak dobrać żaluzje do okna narożnego?

Zanim wybierzesz rodzaj osłon do swojego domu, zastanów się jaki styl osłon będzie najlepiej komponował się z wystrojem Twojego wnętrza.

Zacznij od decyzji co wybrać, rolety czy żaluzje, zwracając uwagę na:

  • Typ okna – czy dzieli je betonowy słupek?
  • symetrię okien – czy jest zachowana?
  • czy okno się otwiera? czy może jest na stałe?
  • wielkość okna.

Dowiedz się więcej  Jak dobrać osłony na okna narożne.

Rolety dzień i noc czy rolety plisowane?

Twoje okno podzielone jest betonowym słupkiem? W tym przypadku mniejsze okno zazwyczaj jest oknem uchylnym, natomiast większe, podłużne jest oknem stałym, które nie otwiera się.

Klasycznym wyborem mogą być rolety materiałowe lub rolety dzień i noc w kasecie. Jeśli zależy Ci na elastyczności w zasłanianiu różnych fragmentów okna, rolety plisowane dwukierunkowe będą niezawodnym rozwiązaniem. Zasłonięcie okna od dołu wprowadzi do pomieszczenia naturalne światło, jednocześnie tworząc atmosferę prywatności.

okna narozne zaluzje bambusowe

Żaluzje bambusowe a żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane, żaluzje bambusowe o lamelach o szerokości 25 mm. Idealnie sprawdzą się do dużych okien. Różnorodność żaluzji drewnianych jest największą zaletą żaluzji drewnianych. Dostępne są zarówno w wersji standardowej, jak i w kasecie, co pozwala na lepsze zintegrowanie osłony z ramą okna.

Tu będziesz mieć kilka modnych opcji do wyboru. Żaluzje bambusowe doskonale pasują kolorystycznie z drewnianymi blatami.

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć i aranżacji, które żaluzje drewniane czy żaluzje bambusowe wybrać?

Żaluzje zewnętrzne na okno narożne

Poza osłonami wewnętrznymi warto również rozważyć zastosowanie osłon zewnętrznych – zarówno jako niezależnej ochrony przed słońcem, jak i wsparcia dla osłon wewnętrznych.

W sytuacji, gdy okna są połączone bez betonowego słupka, a rama okienna jest wąska, co uniemożliwia montaż prowadnicy czy uchwytu, dobrym wyborem mogą być żaluzje fasadowe. W miejscu łączenia narożników żaluzji możesz zastosować linkę, która zastąpi tradycyjną prowadnicę.

Sprawdź różnicę między roletami zewnętrznymi a żaluzjami fasadowymi.

Materiał zewnętrzny

Podobne artykuły