Chcesz zjeść kebaba? Zanim go zamówisz zwróć uwagę na jedną rzecz!

Kuchnia Data publikacji: 26 października 2018

Kebab jako fastfood ma wielu zwolenników. Można upierać się czy jest smaczny czy nie, wielu go lubi. Na pewno jest szybki i tani. Pytanie czy jest dla nas zdrowy? To już jest kwestia względna. Gdyby nie sosy i bułka można by go nazwać całkiem dobrym posiłkiem. Niestety oprócz warzyw znajduje się tam mięso, które choć produkowane jest w odpowiednich warunkach, to jednak nie jest najwyższej jakości. Jeśli jednak jest świeże to nic nam nie grozi. Trzeba tylko zwrócić uwagę na jedną rzecz!

Jak sprawdzić świeżość mięsa do kebaba

Zobacz jak wygląda rolka z mięsem. Po pierwsze, zobacz czy rolka jest duża. Jeśli tak, mięso jest jeszcze świeże, jeśli to już końcówka, w zależności od popularności lokalu, mięso może być już wątpliwej jakości, a po jego spożyciu mogą nas spotkać przykrości.

Pamiętaj też o tym, że mięso mięsu nie równe, nawet w przypadku kebaba można kupić rolki mięsa lepszej jakości i gorszej w różnych marketach. Jeśli mięso jest naprawdę słabej jakości, będzie wyglądało jak zmielona papka i nie będą odznaczać się na nim poszczególne warstwy.

Nie jest to mimo wszystko najlepszy wybór jeśli chodzi o posiłek, ale przecież nie możemy rezygnować ze wszystkiego i od czasu do czasu możemy pozwolić sobie na takie danie.

Ile kebab ma kalorii

Jesteście ciekawi ile kalorii ma kebab? Kebab, który waży ok. 450 g ma nawet 900 kcal. To całkiem sporo jak na jeden posiłek. Dlatego nie powinniśmy pozwalać sobie na niego zbyt często jeśli nie chcemy by odbiło się to na naszej wadze. Za dużo z tych kalorii odpowiada bułka, dlatego lepiej kupić kebaba w tortilli, który będzie o ok. 200 kcal lżejszy.

Podobne artykuły