4 naturalne sposoby na podrażnienia

Uroda Data publikacji: 23 marca 2017

Podrażnienia to niemiłe uczucie, które zna każda z nas po depilacji. Mężczyźni po goleniu mają jednak ten sam problem więc również im te sposoby mogą się przydać.

1. Ogórek

Ogórek nawilża i zmniejsza podrażnienia jednocześnie. To bardzo prosty i szybki w wykonaniu sposób. Wystarczy pociąć ogórka na cienkie kawałki i umieścić w podrażnionym obszarze skóry na ok. 30 minut.

2. Miód

Miód to kolejny skuteczny naturalny sposób na podrażnienia. Odżywia i nawilża skórę. Ma właściwości przeciwzapalne i zmniejsza podrażnienia, obrzęk i zaczerwienienie. Wystarczy nałożyć go na podrażnione miejsce na 15 minut i zmyć ciepłą wodą.

3. Olejek z drzewa herbacianego

O nim już nie raz pisaliśmy bo ma wiele cennych właściwości. Pomaga również w łagodzeniu podrażnień i leczeniu stanów zapalnych. Wystarczy rozsmarować go w podrażnionym miejscu na skórze i zmyć po 15 minutach.

4. Olejek dla dzieci

Olejki czy kremy na podrażnienia skóry dla dzieci również idealnie sprawdzają się u dorosłych. Są bardzo skuteczne w leczeniu podrażnień i stanów zapalnych. Dlatego jeśli masz problem z podrażnioną skórą użyj kremu swojego dziecka.

Źródło artykułu: http://shareably.net/home-remedies-for-razor-burn/

Podobne artykuły