Chcesz aby Twoja kawa była zdrowsza? Oto kilka sposobów!

Zdrowie Data publikacji: 10 lipca 2017 / Aktualizacja: 2023-10-27

Chcesz aby Twoja poranna kawa była zdrowsza? Jest kilka sposobów na to by zyskać więcej podczas jej codziennego picia. Zastosuj chociaż jeden z tych trików :)

Olej kokosowy

Olej kokosowy to specyfik często polecany do kawy. Olej kokosowy ma wiele cennych dla zdrowia właściwości, ale jedna z nich szczególnie przypadła nam do gustu. Przyśpiesza on metabolizm więc taka kawa z rana pozwala skuteczniej się odchudzać. Oprócz tego hamuje on rozwój bakterii, grzybów oraz wirusów.

Słodzenie kawy

Jeśli chcesz aby Twoja kawa była zdrowsza to przestań ją słodzić. Cukier to biały zabójca. Możesz też zamienić cukier na jeden z tych produktów:

  1. stewia
  2. erytrytol
  3. tagaztoza
  4. miód

Jeśli chcesz dowiedzieć się o nich więcej zajrzyj tutaj.

Dodaj do niej cynamonu

Cynamon nie tylko sprawia, że kawa jest smaczniejsze. To bardzo zdrowa przyprawa, która również przyśpiesza metabolizm oraz ma działanie antyoksydacyjne. Chroni nasz organizm przed wolnymi rodnikami i obniża poziom glukozy we krwi.

Dodaj do kawy masła

Dodawanie masła do kawy to też nowy trend obok oleju kokosowego. Ma ono podobne działanie na nasz metabolizm jak olej kokosowy. Dostarcza zdrowych tłuszczy, które również są niezbędne w naszej diecie.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły