Cebula na blizny – jak zmniejszyć widoczność blizn

Uroda Data publikacji: 12 lutego 2018

Jak zmniejszyć widoczność blizn? Zobacz jak wykorzystać cebulę na blizny i sprawić aby były mniej widoczne. To taki i domowy sposób, który możesz wykorzystać samodzielnie.

Czym są blizny

Blizny to zmiany skórne, które są wynikiem uszkodzenia skóry i zastąpienia ubytku tkanką łączną włóknistą. Blizny są różne, mogą np. być przerostowe jak bliznowiec. Wtedy bardzo dobrze wyczujemy je palcem przejeżdżając po skórze.

Wyróżniamy również blizny zanikowe, które wyglądają jak wgłębienie powierzchni skóry. Keloidy to blizny, które są włókniste i twarde oraz nieregularne. To nieprawidłowa reakcja skóry na uraz.

Blizny mogą powstać podczas urazów, które nie są od nas zależne. Ich wynikiem mogą być również operacje, cesarskie cięcie czy nawet zabiegi kosmetyczne.

Blizny mogą mieć również osoby, które miały poważny problem z trądzikiem czy doznały oparzeń. Jeśli chcesz zniwelować widoczność blizn to zanim udasz się do kliniki urody warto wypróbować naturalny domowy sposób, który jest dużo tańszy. Dzisiaj podpowiemy Wam jak wykorzystać cebulę na blizny w celu ich zmniejszenia.

Wyciąg z cebuli na blizny

Wyciąg ten sprawdza się przy leczeniu wszystkich rodzajów blizn. Pamiętaj, że jak przy każdym naturalnym specyfiku na efekty trzeba trochę poczekać. Bardzo ważne jest by zachować cierpliwość oraz regularność. Im blizna będzie świeższa tym lepszego efektu możecie się spodziewać. Nie da się jej usunąć zupełnie, ale pozostaje na skórze przebarwienie po bliźnie, które może być nawet praktycznie niezauważalne.

Jeśli szukacie sposobu, który usunie stare blizny, nawet gdy są naprawdę duże, to najlepszy będzie chyba laser frakcyjny. Tylko pamiętajcie, że tam blizny również nie znikną od razu i może być konieczność przeprowadzenia kilku zabiegów, każdy płatny. Również robi się je w różnych odstępach czasu. Jednak mam koleżankę, która zrobiła sobie tak dwa zabiegi i nie jest zadowolona z efektów, ale kolejnych nie zrobi bo ponoć bardzo to boli.

Szukałam również opinii w Internecie od samych kobiet, które wypróbowały cebulę na blizny i widzę, że faktycznie to działa. Wiele kobiet na forach internetowych dotyczących urody zabieg poleca. Jedna z Pań doradziła aby używać rozgotowanej cebuli, która działa tak samo, ale za to nie ma tak intensywnego zapachu. Możecie ten pomysł wykorzystać jeśli aromat będzie Wam przeszkadzał.

A aptece można również kupić za około 10 zł maść cebulową. Działa tak samo, nawet na stare blizny, a najważniejsze jest to, że po prostu ułatwia nam stosowanie bo nie musimy specyfiku przygotowywać sobie same.

Jeśli zaczniecie stosować kurację to bądźcie wytrwałe. Dopiero po koło dwóch miesiącach możecie zobaczyć pierwsze efekty. Chociaż wszystko tak naprawdę zależy od konkretnej blizny. Wyciąg z cebuli pobudzi wytwarzanie kolagenu, który jest niezbędny naszej skórze.

Maść z cebuli na blizny

Oczywiście do jej przygotowania potrzebna będzie nam cebula. W internecie znajdziemy wiele sposobów na jej wykonanie, niektóre są zupełnie niepotrzebnie skomplikowane. My wykorzystamy trochę prostszy sposób ale cebulę zagotujemy usunąć jej aromat.

Składniki

 • 3g soli
 • 10g mydła antyalergicznego w płynie
 • woda
 • filtr do kawy

Przygotowanie

 1. Do wody wrzuć posiekaną cebulę i dodaj sól z mydłem.
 2. Zagotuj wszystko przez 15 minut, aż cebula zmięknie.
 3. Teraz wszystko gdy już woda wystygnie zblenduj.
 4. Przez filtr do kawy odcedź sam wywar.
 5. Papka, która zostanie to nasza maść, którą zastosujemy.
 6. Maść nakładamy na wcześniej oczyszczoną skórę każdego dnia.
 7. Pozostawiamy na kilka minut i zmywamy.

Pamiętaj aby dobrze obserwować skórę. Cebula może ją podrażniać. Dlatego jeśli pojawią się zaczerwienienia przestań ją stosować. Możliwe, że potrzebna będzie konsultacja z dermatologiem. Staraj się nie trzymać maści na skórze zbyt długo.

Źródło artykułu: https://krokdozdrowia.com/cebula-lekiem-blizny/

Podobne artykuły