Biżuteria ze stali chirurgicznej – dla kogo będzie najlepsza?

Moda Data publikacji: 10 czerwca 2021

Często można spotkać się z opinią, że biżuteria ze stali chirurgicznej to kiepski wybór. Wciąż wiele osób uważa, że naszyjniki, kolczyki czy pierścionki powinny być wykonane ze srebra lub złota. Okazuje się, że nie każdy może sobie na to pozwolić, a biżuteria ze stali chirurgicznej jest jedynym rozwiązaniem. Ma ona wiele zalet, które przedstawimy w poniższym artykule. 

Biżuteria ze stali chirurgicznej dla alergików.

Biżuteria srebrna i złota jest najchętniej wybierana przez kobiety, ale nie wszyscy mogą ją nosić. Wiele osób zmaga się z silnymi reakcjami alergicznymi po kontakcie z metalami szlachetnymi. Najczęściej występującymi objawami są świąd i wysypka. Stal chirurgiczna jest antyalergiczna i to jest jej największa zaleta. Dzięki temu każda kobieta może dobrać idealną biżuterię i nie martwić się o ewentualne skutki uboczne. Biżuteria ze stali chirurgicznej sprawdzi się u osób z bardzo wrażliwą i delikatną skórą, również u dzieci. 

Ten rodzaj biżuterii nie powoduje odparzeń i wysypek. Podczas noszenia nie zaobserwujemy niepokojących reakcji alergicznych. To rozwiązanie jest świetne dla osób uczulonych na metale szlachetne, ale również dla osób zmagających się z problemami skórnymi.

Właściwości biżuterii ze stali chirurgicznej.

Wiemy już, że stal chirurgiczna będzie odpowiednia dla alergików. Czy są jeszcze jakieś pozytywne właściwości biżuterii ze stali chirurgicznej? Przede wszystkim jest ona niezwykle wytrzymała. Nie musimy martwić się o czernienie czy rdzewienie. Stal chirurgiczna ma w swoim składzie chrom. Tlenek chromu jest odpowiedzialny za samo odbudowę materiału, tworząc warstwę ochronną. 

Tylko poważne uszkodzenie mechaniczne jest w stanie zniszczyć naszą biżuterią. Oprócz tego stal chirurgiczna nie wymaga specjalnego traktowania ani pielęgnacji. W przypadku metali szlachetnych musimy pamiętać o częstym czyszczeniu i regeneracji. Kolejną bardzo ważną dla wielu kobiet zaletą jest stosunkowo niska cena. Biżuteria ze stali chirurgicznej nie jest tak droga, jak ta wykonana ze złota czy srebra. 

Biżuteria ze stali chirurgicznej – jak dbać?

Tak jak wspomnieliśmy już wcześniej, biżuteria ze stali chirurgicznej nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie należy jej czyścić. Warto co jakiś czas umyć ją pod wodą i dodać odrobinę delikatnego mydła. Jeżeli pojawią się większe zabrudzenia, to można użyć miękkiej szczoteczki. Po każdym myciu powinniśmy wytrzeć naszą biżuterię do sucha. Przechowywanie też ma znaczenie. Najlepiej trzymać naszyjniki, bransoletki, kolczyki i pierścionki w specjalnych pojemnikach na biżuterię. Dzięki temu unikniemy osadzania się kurzu.

Niska cena to też możliwość taniej naprawy bądź wymiany w razie zniszczenia czy zgubienia biżuterii. Niestety takie sytuacje się zdarzają, a żaden materiał nie jest całkowicie odporny na uszkodzenia mechaniczne. Na pewno w przypadku tańszej biżuterii będzie nam trochę mniej szkoda w razie, gdyby coś się z nią stało. 

Podobne artykuły