Żelowe wkładki laktacyjne – kiedy z nich korzystać?

Kategoria: Moda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2021-08-31

Sklep dla dzieci i mam to dobre miejsce nie tylko na zakup większych rzeczy czy elektrycznych urządzeń. Znajdziesz tam także wkładki laktacyjne. Wiele mam decyduje się na zamówienie online ze względu na niższą kwotę. Dziś zagłębimy się w ten temat. Co to są wkładki laktacyjne? Gdzie kupić wkładki laktacyjne i ile one kosztują? Odpowiadamy na wszystkie pytania!

Jak długo karmić dziecko piersią?

Uczyliśmy się o tym już na biologii. Ludzie są ssakami, a co za tym idzie, ssą mleko matki, na początkowym etapie życia i rozwoju. Każda kobieta, która zachodzi w ciąże i wydaje na świat potomstwo, musi je wykarmić. Możliwości są dwie: mleko matki lub mleko modyfikowane. WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby karmić dziecko wyłącznie mlekiem matki lub mieszanką modyfikowaną aż do ukończenia 6. miesiąca życia, a następnie kontynuować wraz z urozmaiceniem i rozszerzaniem diety aż do 1. roku życia dziecka. Oczywiście laktacja może pojawić się wcześniej lub po prostu twój organizm wyprodukuje za dużą ilość mleka — co wtedy zrobić?

Co to są wkładki laktacyjne? Gdzie kupić wkładki laktacyjne?

Wkładki laktacyjne to nic innego jak kawałek materiału, który umieszczasz w swoim biustonoszu pomiędzy brodawką a tkaniną bielizny. Mają one za zadanie chłonąć niekontrolowane wycieki mleka. Dzięki temu nie tylko poczujesz się pewniej, ale i zapewnią ci one uczucie suchości, komfortu oraz wygody. W sieci znajdziesz mnóstwo różnych rozwiązań. Naszym faworytem jest internetowy sklep dla dzieci BabyBoom, który posiada naprawdę bogatą ofertę, dlatego z pewnością znajdziesz coś dla siebie: https://babyboom.net.pl/category/karmienie-mama-wkladki-laktacyjne.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Polskie wkładki laktacyjne

Ile kosztują wkładki laktacyjne?

Wkładki laktacyjne to koszt już od 10 złotych za 30 sztuk. Tak naprawdę są to groszowe sprawy. Robiąc zamówienie w sklepie internetowym, możesz śmiało dorzucić do zamówienia jedno lub więcej opakowań i nie odczujesz różnicy. Ile ich potrzebujesz? Tak naprawdę ciężko to jednoznacznie określić. Każda kobieta jest inna. Niektóre mają problem z laktacją i jedno opakowanie wystarczy im na długo. Inne zaczynają produkować mleko jeszcze zanim maluszek przyjdzie na świat. Polecamy zakup 2-3 opakowań. Nadmiar można spokojnie sprzedać, oddać innej potrzebującej mamie czy wykorzystać w domu np. w formie wacików.

Co jest lepsze — wkładki laktacyjne jednorazowe czy wielorazowe?

W sieci coraz głośniej o produktach wielorazowych wykonanych z tkanin, bambusa czy innych ekologicznych materiałów. Czy możesz zamiast jednorazowych wkładek zdecydować się na te wielorazowe? Tak. Warto jednak dokładnie zastanowić się, czego potrzebujesz i co będzie dla ciebie odpowiednie. Wkładki jednorazowe są z pewnością bardzo wygodne, jeśli jesteś w domu. Gdy tylko namoknie, wyciągasz ją, wrzucasz do pralki lub kosza na pranie i gotowe. Problem pojawia się jednak w momencie wyjścia np. do sklepu czy do galerii. Musisz znaleźć łazienkę, odcisnąć nadmiar płynów, przygotować sobie foliowy woreczek, w którym umieścisz mokrą wkładkę, szczelnie go zamknąć, wrzucić do torebki i nosić ze sobą, aż do momentu powrotu do domu. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zakupiła wkładki laktacyjne jednorazowe na wyjścia, a w domu korzystała z tych wielorazowych. Wciąż ograniczysz produkcję śmieci, ale zapewnisz sobie większy komfort, wygodę i poczucie suchości. Naszym faworytem są też żelowe wkładki laktacyjne, które przyjemnie chłodzą podrażnienia i sprzyjają obkurczaniu się kanalików wypełnionych mlekiem. 

Mamy nadzieję, że teraz wiesz już nie tylko, co to są wkładki laktacyjne, ale i gdzie je kupić, ile kosztują i na co się zdecydować. Szukaj w sklepach także wkładek opisanych jako „żelowe wkładki laktacyjne”. Zapewnią ci one także uczucie ukojenia i przyjemnego „chłodu”. Miłych zakupów!

Podobne artykuły