Biała ściana nie musi być nudna – płytki dekoracyjne na ścianę do salonu

Wnętrza Data publikacji: 27 października 2021

Salon to miejsce, w którym zazwyczaj odpoczywamy i spędzamy dużo wolnego czasu. Często w tym wnętrzu spożywamy także posiłki w gronie najbliższych. Jest to także pomieszczenie przeznaczone do spotkań z gośćmi. To właśnie w salonie zazwyczaj dzieje się najwięcej. I przede wszystkim z uwagi na to warto zadbać o walory estetyczne tego wnętrza. Idealnym rozwiązaniem na urozmaicenie pomieszczenia są płytki dekoracyjne na ścianę.

Dekoracyjne płytki ścienne w salonie – czy to dobre rozwiązanie? 

Na samym początku warto podkreślić, że jeszcze jakiś czas temu płytki ścienne były wykorzystywane wyłącznie w łazienkach, kuchniach czy pomieszczeniach przechodnich. I w tamtym okresie nikt nie myślał o tym, że te elementy wykończeniowe mogą ożywić niemal każdy salon. Nieco inaczej do sprawy podeszli architekci wnętrz, którzy praktycznie non stop poszukują nowych pomysłów na aranżację pomieszczeń. Jednym z takich nietypowych rozwiązań okazały się płytki dekoracyjne na ścianę do salonu. 

Dlaczego warto zainwestować w płytki dekoracyjne do salonu? 

W wielu domach można spotkać klasyczne aranżacje salonów ze ścianami w jednolitym kolorze. Jednak w ostatnim czasie coraz więcej osób podczas remontów decyduje się na stworzenie wnętrza dopasowanego do własnego stylu i charakteru. I nie chodzi tu wyłącznie o zmianę mebli czy pomalowanie pomieszczenia. Aktualnie niezwykle popularne staje się umieszczanie płytek dekoracyjnych na ścianie. Nic w tym dziwnego, ponieważ każdy chce mieszkać w nowoczesnym i oryginalnym wnętrzu. Płytki dekoracyjne dostępne na ekspercilazienek.pl z pewnością urozmaicą każdy projekt i ożywią salon. Nie da się jednak ukryć, że najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w nieszablonowe propozycje, które podkreślają oryginalność i niezależność. 

Na jakie kwestie zwrócić uwagę podczas zakupu? 

Niezależnie od tego czy czekają nas zakupy w sklepie stacjonarnym, czy internetowym warto zwrócić uwagę na jakość wykonania kafli. W przypadku transakcji online należy zapoznać się z opisem produktu, aby nie zainwestować pieniędzy w błoto. Najważniejsze kwestie, na które trzeba zwrócić uwagę to m.in. kalibracja, wymiary oraz wykończenie płytek. Jeśli nie jesteśmy pewni, co do wyboru zawsze można poprosić o pomoc sprzedawców lub skorzystać z rozmowy z konsultantem online. Najlepszym rozwiązaniem są zakupy u znanych i sprawdzonych sprzedawców. 

Płytki dekoracyjne imitujące cegłę – hit w aranżacji wnętrz 

Płytki dekoracyjne ścienne imitujące cegłę to w ostatnim czasie hit w aranżacji wnętrz. Jedną z największych zalet takiego rozwiązania jest fakt, że każde wnętrze z takimi kafelkami ozdobnymi dzięki charakterystycznej fakturze zyskuje efekt wielowymiarowości. Warto także dodać, że ściana z cegieł jest na tyle uniwersalna, że pasuje m.in. do stylu nowoczesnego, skandynawskiego i loftowego. W sklepach remontowo budowlanych można znaleźć cegły w kolorze białym, czarnym, czerwonym i szarym. Każda barwa nadaje wnętrzu innych cech. Biel sprawia, że salon nabiera lekkości, dzięki czerwieni wnętrze staje się przytulne, a czerń i szarość to odcienie wykorzystywane w nowoczesnych aranżacjach. 

Kamień dekoracyjny do wnętrz 

Każda osoba, która choć trochę interesuje się pracami remontowo-wykończeniowymi doskonale wie o tym, że kamień naturalny nie należy do najtańszych materiałów. Wprost przeciwnie – jest bardzo drogi. Jednak nie da się ukryć, że aktualnie kamień dekoracyjny można spotkać w wielu domach. Jak to możliwe? Okazuje się, że w sklepach zajmujących się dystrybucją materiałów remontowo-wykończeniowych można znaleźć płytki dekoracyjne imitujące kamień. Najczęściej są to kafelki ceramiczne, gresowe, betonowe i gipsowe. Wszystkie wyżej wymienione materiały są tańsze niż naturalny kamień i łatwiejsze w eksploatacji. 

Płytki dekoracyjne przypominające beton

Płytki dekoracyjne przypominające beton od pewnego czasu dominują przede wszystkim w industrialnych wnętrzach. Zazwyczaj są to kafelki ceramiczne utrzymane w chłodnym i minimalistycznym tonie. W przypadku salonu te płytki są idealną bazą do aranżacyjnych szaleństw. Wystarczy tylko odpowiednio dopasować dodatki, aby cieszyć się nowoczesnym i oryginalnym wnętrzem. 

Każda osoba, która urządza od podstaw mieszkanie lub je remontuje, chciałaby, aby wystrój wnętrz był ładny, estetyczny i praktyczny. Okazuje się, że w tym przypadku ogromną rolę odgrywa kolor ścian. Jak widać na powyższych przykładach, nie zawsze muszą być one białe, aby całość prezentowała się nowocześnie i oryginalnie.

Podobne artykuły