BESTSELLEROWE POMYSŁY NA PREZENT DLA 5 LATKA. ZOBACZ NASZE PROPOZYCJE

Parenting Data publikacji: 31 października 2022

Przeczytaj więcej o zabawkach dla 5 latka, które z pewnością zachwycą każdego malucha. Zainspiruj się naszymi propozycjami i wybierz idealny prezent dla dziecka. Dowiedz się więcej.

Dzieci w wieku 5 lat spędzają więcej czasu na rozwijaniu swoich umiejętności manualnych i artystycznych dzięki różnorodnym kolorowankom, zabawkom plastycznym i zestawom klocków konstrukcyjnych. Przedmioty te pomagają dzieciom rozwijać kreatywność, niezależność i cierpliwość w dążeniu do celów.

Małe dzieci uwielbiają rywalizację podczas zabawy z rówieśnikami i członkami najbliższej rodziny. Gry edukacyjne uczą również pracy zespołowej, logicznego myślenia i zaangażowania. Ukończenie pięciu lat jest ważnym kamieniem milowym w edukacji dziecka, ponieważ oznacza początek nauki czytania i pisania. Wybierając zabawkę dla pięciolatka warto więc zwrócić uwagę na to, aby nie tylko sprawiała radość, ale także wspierała rozwój dziecka. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was szeroki wybór zabawek dla pięciolatków, który zapewni Wam znalezienie idealnego prezentu dla każdej dziewczynki w wieku pięciu lat.

GRY EDUKACYJNE DLA 5 LATKÓW, GRY LOGICZNE

Najlepszym prezentem dla pięcioletniego dziecka jest zestaw zabawek i gier edukacyjnych, które można wykorzystać podczas spotkań z całą rodziną.

Zapewniają one wielogodzinną zabawę zarówno dzieciom, jak i rodzicom, co dodatkowo wspiera rozwój dziecka na wiele sposobów.

Szczególnie warte uwagi są gry edukacyjne od marki Kapitan Nauka, dzięki której dzieci mogą nauczyć się prawidłowego łączenia sylab, jednocześnie świetnie się bawiąc.

Wspaniałe zabawki wspierające kreatywność dziecka, takie jak Zestaw do zdrapywania czy Zestaw do tworzenia cekinów to domena francuskiej marki Janod. Doskonałe na długie zimowe wieczory są również gry edukacyjne od Smart Games, które gwarantują zabawę dla wszystkich członków Twojej rodziny (seria IQ).

Zdjęcie: PETIT COLLAGE GRA PLANSZOWA CATVENTURES KOTY

ROWEREK LUB HULAJNOGA – IDEALNY POMYSŁ NA PREZENT DLA 5 LATKA

Dzieci mają ogromną potrzebę ruchu. Aktywność fizyczna pomaga w rozwoju układu nerwowego, co z kolei przyspiesza rozwój motoryki dzieci (ogólna sprawność fizyczna – jako formy ruchowe i czynności manualne).

Ograniczenie aktywności fizycznej dzieci może opóźnić ważne funkcje ich rozwoju. Dlatego szczególnie warto zainwestować w ruch dziecka zarówno poprzez zajęcia na świeżym powietrzu, jak i odpowiednią zabawę w środowisku domowym.

Wybór zabawek ruchowych dla dzieci powinien być szeroki – zarówno zabawki zręcznościowe do domu (kiedy aura na zewnętrz nie sprzyja), jak i takie, którymi dziecko będzie się bawiło na zewnątrz. Mamy tu na myśli zabawki takie jak kręgle, pin-pong zawieszany na drzwiach, rzutki i wiele innych. Z kolei do zabway na zewnątrz nadadzą się doskonale rowerki i hulajnogi, które z pewnością zachwycą każdego malucha. Fantastyczne hulajnogi Scootandride to połączenie ride-on i hulajnogi. Zmiana z jednego na drugi odbywa się jednym ruchem.

ZESTAWY ARTYSTYCZNE DLA 5 LATKA

Innym pomysłem na dobry prezent dla 5-latka jest zestaw plastyczny, dzięki któremu dziecko może rozwijać swoje zdolności manualne.

Wśród tych produktów znajdują się kolorowanki, zdrapki oraz zestawy do tworzenia zabawek. Te ostatnie cieszą się największą popularnością wśród maluchów.

Zdjęcie: JANOD WYDRAPYWANKA DLA DZIECI GRAFICZNE ZWIERZĄTKA

INSTRUMENTY MUZYCZNE – DOSKONAŁY PREZENT DLA PIĘCIOLATKÓW

Rodzice wielu dzieci odkrywają, że zabawki muzyczne są uwielbiane przez ich dzieci. Wielu rodziców przyzna, że wymagają one wysiłku z ich strony i szczególnie testują cierpliwość. Z drugiej strony walory rozwojowe dla dzieci z zabawy instrumentami muzycznymi są ewidentne, więc efekt końcowy jest bardzo korzystny😊

Z reguły zabawki muzyczne pomagają rozwijać słuch dziecka. Fascynującym pomysłem na prezent dla 5-latka są instrumenty muzyczne zaprojektowane specjalnie dla najmłodszych dzieci, które kochają muzykę i wyrażają zainteresowanie układaniem własnych piosenek.

Polecamy instrumenty muzyczne dla 5-latków marek Vilac i Djeco. Są to na przykład pianina, gitary, flety, bębny, marakasy i wiele innych. Taki prezent zapewni zabawę dla całej rodziny na długie radosne chwile.

Zdjęcie: B.TOYS SERIA LAND OF B. INSTRUMENT DLA DZIECI PIANINKO ZE SKACZĄCYMI PTASZKAMI
Zdjęcie: LITTLE DUTCH GITARA DREWNIANA BŁĘKIT

ZESTAWY KONSTRUKCYJNE – IDEALNA ZABAWKA DLA 5 LATKA

Dzieci już w wieku 5 lat uwielbiają rysować, malować i tworzyć własne zabawki, którymi później mogą się bawić. Zabawki i aktywności związane ze sztuką to między innymi kolorowanki i farby do wielogodzinnej zabawy. Szczególnie dziewczynkom spodobają się zestawy do tworzenia biżuterii.

Dla 5-letniej dziewczynki polecamy zestawy koralików od B. Toys. Natomiast dla 5-letniego chłopca najlepszą zabawką jest zestaw majsterkowicza Brio.

Zdjęcie: BRIO BUILDER ZESTAW MAŁEGO MAJSTERKOWICZA 271 ELEM.
Zdjęcie:  FAT BRAIN TOYS MINI PRZYSSAWKI SILIKONOWE 75 SZT.

Ważne, żeby wybrać takie zabawki dla 5 latka, które ucieszą obdarowanych, a także będą bezpieczne i rozwijające. Piąty i szósty rok życia są szczególnie ważne, bo pozwalają przygotować dziecko do rozpoczęcia nauki szkolnej. Dlatego wybierajmy wartościowe zabawki pod kątem edukacyjnym , kreatywnym lub też rozwoju fizycznego.

Artykuł opracowany we współpracy ze sklepem z najwyższej jakości zabawkami i wyprawką 4kidspoint.pl® Salon dziecięcy

Podobne artykuły