26 lutego 2020

Bateria prysznicowa podtynkowa – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Świetnym uzupełnieniem królującego ostatnio minimalistycznego wystroju wnętrz jest bateria prysznicowa podtynkowa. W dużej łazience zadba ona o efektowny wygląd, w mniejszej zaś zaoszczędzi miejsce w okolicy wanny, czy prysznica, które będzie można wykorzystać chociażby na półki z kosmetykami. Bateria prysznicowa podtynkowa nie jest jednak pozbawiona wad i wciąż wielu z nas spogląda na to rozwiązanie z pewnym dystansem i nieufnością. Czy robimy to słusznie? Co wziąć pod uwagę kiedy wybieramy podtynkowe baterie prysznicowe do swojego mieszkania?

Jaką podtynkową baterię prysznicową wybrać?

Podczas remontu łazienki zwykle w pierwszej kolejności nie mamy w zwyczaju myśleć o montowaniu baterii prysznicowej. To przecież najczęściej element, który dodaje się praktycznie pod sam koniec prac i nie wymaga to zbyt wiele wysiłku ani czasu. Tymczasem jeśli planujesz zamontować w swojej łazience podtynkową baterię prysznicową, powinieneś myśleć o niej znacznie wcześniej. Taką baterię montuje się jeszcze przed ułożeniem glazury.

Zwykle ograniczony dostęp do instalacji umieszczonej w ścianie budzi wątpliwości, które nawiązują głównie do działania w przypadku awarii. Wbrew niektórym opiniom podtynkowe baterie prysznicowe dają użytkownikowi dostęp do mechanizmu w przypadku awarii, które jednak zdarzają się niezwykle sporadycznie. Żeby jednak maksymalnie ułatwić dostęp do zatynkowanej części instalacji, powstało rozwiązanie takie jak boks podtynkowy.

Ponieważ część baterii ukryta jest w ścianie, a jej wymiana będzie wiązała się z czasochłonnym remontem łazienki, musimy zwracać uwagę na jakoś produktów, które kupujemy. Do bezawaryjnego działania przez wiele lat potrzebna jest dobrze wykonana instalacja podtynkowa i prawidłowy montaż baterii, która jest dobrej jakości. Nieobojętny jest również materiał wykonania baterii – najbardziej zalecane są te wykonane z mosiądzu.

Do wyboru mamy baterie, które mogą obsługiwać kilka wylotów wody. Przed wyborem pomyślmy więc dokładnie, czy bateria obsługiwać będzie jedynie wylot wannowy, być może jeszcze ręczny natrysk, albo deszczownicę. Możliwości jest naprawdę wiele, a podtynkowe baterie prysznicowe produkowane są w tylu wariantach, żeby odpowiedziały na nie wszystkie. Zobacz najciekawsze propozycje podtynkowych baterii na stronie https://www.twojabateria.pl/baterie-prysznicowe-podtynkowe.

Bateria podtynkowa, czy tradycyjna?

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaki rodzaj baterii będzie lepszy. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, a to rozwiązanie, które sprawdzi się lepiej w jednym domu, w innym może jednak być ocenione gorzej.

Wśród najważniejszych zalet, jakie ma bateria prysznicowa podtynkowa, można wymienić:

  • minimalistyczny wygląd w wielu odsłonach, który doceniany jest w najmodniejszych aranżacjach łazienek tego roku,
  • tworzenie funkcjonalnego miejsca w łazience, dzięki schowanej części instalacji,
  • gwarancja również na elementy podtynkowe, wśród których praktycznie nie notuje się awarii.

Tradycyjne baterie prysznicowe to przede wszystkim:

  • niska cena w porównaniu z bateriami podtynkowymi,
  • łatwa wymiana i konserwacja urządzenia,
  • tańsze naprawy, które nie wymagają organizacji remontu,
  • łatwiejszy i szybszy montaż.

Decydując się na baterię prysznicową, zastanów się, które cechy są dla Ciebie ważniejsze.