9 rzeczy, których nie powinniście robić na pusty żołądek. Możecie sobie zaszkodzić!

Zdrowie Data publikacji: 10 lutego 2018

Na pewno znacie powiedzenie „jesteś tym co jesz”. Równie ważne jest jednak nie tylko to co jemy, ale jak jemy. Są bowiem rzeczy, które rano na pusty żołądek nie powinniśmy przyjmować. Dzisiaj właśnie o nich wam opowiemy.

1. Środki przeciwbólowe

Jeśli rano obudzisz się z bólem głowy to zanim weźmiesz środek przeciwbólowy zjedz śniadanie. Inaczej mogą one powodować wiele problemów zdrowotnych.

2. Kawa

Poranna kawa to rytuał wielu z nas. Jednak jej picie przyczynia się do wytwarzania soków żołądkowych, które jeśli nie zjemy śniadania zaczną trawić ścianki żołądka powodując nieprzyjemne dolegliwości z tym związane. Zanim napijesz się kawy zjedz coś!

3. Alkohol

Kto zaczyna dzień od alkoholu? Czasem się zdarza, ale również wtedy pamiętajcie by najpierw coś zjeść. Pusty żołądek sprawia, że alkohol wchłania się szybciej i działa dłużej. Taki kac po wypiciu alkoholu na pusty żołądek będzie najgorszym w waszym życiu.

4. Guma do żucia

Sok żołądkowy, który jest wydzielany podczas żucia, powoduje uszkodzenie błony śluzowej żołądka, więc nie powinieneś nadużywać tego produktu, ponieważ możesz rozwinąć zapalenie żołądka. Nawet jeśli zjadłeś, nie powinieneś żuć gumy dłużej niż 10 minut.

5. Sok pomarańczowy i inne cytrusy

Gorzkie i twarde włókna znalezione w owocach cytrusowych podrażniają pusty żołądek. Jest to szczególnie niebezpieczne dla osób z zapaleniem żołądka lub z ryzykiem rozwoju. Aby świeżo wyciśnięty sok przynosił Ci korzyści, musisz go rozcieńczyć wodą w proporcji 2:1 lub 1:1.

6. Jogurt naturalny

Jemy go by dostarczyć organizmowi pożytecznych baterii. Jednak gdy żołądek jest pusty nie mają one szans na przetrwanie. Dlatego jogurt naturalny jest dobrą propozycją, ale na drugie śniadanie. Oczywiście jeśli z jego zjedzenia chcemy czerpać korzyści.

7. Zimne napoje

Staraj się rano nie pić niczego zimnego. Obkurcza to naczynia krwionośne i może hamować procesy trawienne. Śniadanie będzie dłużej leżeć w żołądku i przysparzać nieprzyjemnych konsekwencji.

8. Surowe warzywa

Warzywa są bardzo zdrowe, ale nie powinny być jedynym składnikiem naszego śniadania. Są one bowiem ciężko strawne. Mogą być dodatkiem do kanapek, ale sałatka z warzyw na śniadanie to nie najlepszy pomysł.

9. Ostre przyprawy

Ostre przyprawy jedzone na pusty żołądek niszczą jego błonę śluzową. Może pojawić się również zgaga czy gazy. lepiej więc ich unikać z samego rana.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły