7 powodów, dla których lepiej pić wodę z kranu niż z butelki

Lifestyle Zdrowie Data publikacji: 10 lutego 2018

Dlaczego lepiej pić wodę z kranu niż z butelki? Dzisiaj poznacie siedem powodów, które być może Cię do tego przekonają.

1. Za wodę butelkowaną przepłacamy

I to kilkaset procent. Litr wody jest strasznie drogi jeśli kupujemy go w butelce w porównaniu z tym z kranu. Nawet jeśli potem go przefiltrujemy to i tak koszt jest dużo, dużo niższy. Dlatego pierwszy argument to po prostu ekonomiczność tego rozwiązania.

Gdy kupujesz dobre wody mineralne ten wydatek można jeszcze uzasadnić. Jeśli jednak kupujesz tanie wody źródlane by było taniej, to wyrzucasz po prostu pieniądze w błoto. Za chwilę dowiesz się dlaczego.

2. Nie wykazano, że woda z butelki jest zdrowsza

Prowadzono wiele długoletnich badań by sprawdzić przewagę wody butelkowanej nad wodą z kranu. Jednak to się nie udało i wody te w znacznym stopniu można do siebie porównać i postawić obok na tej samej półce.

3. Woda butelkowana często po prostu czerpana jest z kranu

To cię pewnie z szokuje, ale niektóre z wód butelkowanych napełniane są po prostu z kranu „źródła”. Jest wiele miejsc w Polsce, gdzie woda kranowa jest bardzo dobrej jakości. Tworzy się tam rozlewnię wody „źródlanej” i sprzedaję tę wodę w butelce. Płacimy za coś co praktycznie mamy za darmo.

4. Woda kranowa jest bezpieczna

Woda z kranu jest cały czas pod nadzorem i musi spełniać rygorystyczne warunki bezpieczeństwa. Dlatego picie jej nie niesie ryzyka zatrucia. Oprócz oczywistych sytuacji gdy dojdzie do skażenia wody w stacji uzdatniania o czym szybko jesteśmy informowani.

5. Pijąc wodę butelkowaną marnujesz wodę

Bardzo dużo wody trzeba zużyć do produkcji plastikowych butelek. Dlatego tak naprawdę sporo wody się marnuje by stworzyć butelkę, w której wodę kupujemy.

6. Butelki plastikowe mogą szkodzić zdrowiu

Butelka nie powinna stać na słońcu. Rozgrzany plastik uwalnia do wody szkodliwe substancje. Chemikalia zawarte w plastiku utrudniają zajście w ciążę i mogą zwiększyć ryzyko chorób serca.

7. Plastik jest szkodliwy dla środowiska

Jeśli nie segregujemy plastikowych butelek, które następnie są przetwarzane ponownie to szkodzimy środowisku. Plastikowa butelka potrafi rozkładać się nawet przez 1000 lat.

Źródło artykułu: https://pomyslowi.pl/zdrowie/10385,7-powodow-dla-ktorych-lepiej-pic-wode-z-kranu-niz-z-butelki.html

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły