7 powodów aby pić więcej piwa!

Zdrowie Data publikacji: 21 marca 2017

Dobra wiadomość dla miłośników piwa. Naukowcy dostarczyli nam kolejnych dobrych powodów do jego picia. Oto 7 powodów na to by pić więcej tego złotego trunku :)

1. Piwo zwiększa gęstość kości

Liczne badania pokazują, że piwo o wysokiej zawartości krzemu sprzyja zdrowiu mięśni oraz kości. Zwiększa ich gęstość. Zwłaszcza ciemne piwo, które zawiera więcej chmieli. Dlatego umiarkowane jego spożycie może nasz chronić np. przed osteoporozą.

2. Piwo zwiększa poziom dobrego cholesterolu

Badania potwierdzają, że piwo sprzyja zwiększaniu się poziomu HDL czyli dobrego cholesterolu. Jest warunek, nie można spożywać jednak więcej niż dwa piwa dziennie.

3. Piwo zmniejsza ryzyko chorób serca

To nowina dostarczona przez Uniwersytet Harvarda. Więcej możecie doczytać pod tym linkiem, a podsumowując w ponad 100 badaniach dowiedli oni, że spożycie piwa potrafi zmniejszyć ryzyko zawału serca od 25 do nawet 40 procent. Chcesz mieć zdrowe serce? Warto w zdrowych ilościach napić się piwa :)

4. Piwo zmniejsza ryzyko cukrzycy

Badacze dowodzą również, że umiarkowane picie piwa przyczynia się do zmniejszenia ryzyka choroby cukrzycy typu 2. Amerykańscy naukowcy dowiedli, że osoby, które spożywają do 300ml tego trunku dziennie rzadziej chorują na tą chorobę.

5. Piwo zapobiega kamieniom nerkowym

Kamienie nerkowe to bardzo bolesna dolegliwość. Na szczęście picie piwa może zapobiec ich powstawaniu nawet do 40% jeśli codziennie będziemy wypijać jedną butelkę ulubionego piwa.

6. Piwo może wspomóc walkę z rakiem

Niektórzy badacze odkryli, że substancje zawarte w chmieli mogą zapobiegać rakowi prostaty. Są one obecnie badane pod kątem innych nowotworów.

7. Piwo chroni przed demencją

Składniki zawarte w chmielu mogą zapobiegać tak zwanemu stresowi oksydacyjnemu. Jest jedną z głównych przyczyn otępiania u osób starszych. Do tego piwo w ograniczonych ilościach pozwala zachować mózg do późnych lat życia w lepszym zdrowiu.

Źródło artykułu: http://www.perdavvero.com/birra/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły