7 objawów cukrzycy, których nigdy nie powinno się ignorować!

Zdrowie Data publikacji: 30 grudnia 2018

Cukrzyca nieleczona może mieć wiele nieprzyjemnych konsekwencji, a ostatecznie może zagrozić naszemu życiu. Jest ona chorobą nieuleczalną i sprawia, że nasze ciało reaguje nieodpowiednio na cukier we krwi. Insulina jest produkowana w nieodpowiedniej ilości albo w ogóle. Dlatego też niektórzy musza przyjmować insulinę z zewnątrz w postaci zastrzyków. Dlatego też warto zdiagnozować chorobę wcześnie i zacząć nad nią panować. Aby tak się stało musimy znać objawy.

1. Zbyt częste oddawanie moczu

Jest to jeden z najczęściej występujących objawów cukrzycy. Nasz organizm musi pozbyć się nadmiaru cukru, który znajduje się w naszej krwi. Angażuje więc nasze nerki do pracy, a te starają się oddać cukier razem z moczem.

2. Częste infekcje

Nasze ciało skupione jest na walce z wysokim poziomem cukru dlatego nie może odpowiednio dużo energii włożyć w walkę z chorobami. Nasz układ odpornościowy staje się słabszy, a my częściej chorujemy.

3. Uczucie głodu

Na początku choroby wiele osób odczuwa tak zwany wilczy głód. Glukoza bez insuliny nie może zostać przerobiona na energię, dlatego to co jemy tak naprawdę nam jej nie zapewnia. Dlatego czujemy potrzebę jedzenia jeszcze większej ilości pożywienia.

4. Uczucie pragnienia

Wiąże się to z pierwszym punktem. Wysilona praca nerek i częste oddawanie moczu wiąże się z odwodnieniem organizmu i jednocześnie mocnym uczuciem pragnienia. Musimy uzupełnić płyny, których organizm pozbył się chcąc jednocześnie usunąć cukier.

5. Uczucie zmęczenia

Jeśli ciągle czujesz się zmęczona. Brak jest Ci energii na to by przetrwać cały dzień czy zaczynasz zasypiać w ciągu dnia, może to być wynik cukrzycy. Poziom cukru we krwi nie jest równoważony, a to on dodaje nam energii.

6. Mrowienie w kończynach

Czujesz mrowienie w nogach lub stopach? Może to być wynikiem cukrzycy. Takie objawy zdarzają się dość często i są wynikiem uszkodzonych nerwów w wyniku wysokiego ciśnienia, które towarzyszy tej chorobie.

7. Utrata wagi

Wraz z pozbywaniem się płynów z organizmu w szybkim tempie zaczynamy tracić kilogramy. Dlatego nieuzasadnione chudnięcie może być wynikiem cukrzycy.

Pamiętajcie o tym, że objawy te jednoznacznie nie wskazują na cukrzycę. Mogą pasować również do wielu innych chorób. Dlatego aby potwierdzić chorobę należy przeprowadzić badania zlecone przez lekarza.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły