7 błędów związanych z ubiorem, które popełnia większość z nas

Moda Data publikacji: 22 września 2017 / Aktualizacja: 2020-04-28

Każda z nas chce wyglądać świetnie. Ale wszelkie starania związane z dbaniem o figurę możemy zepsuć ubierając się źle. Odpowiednie ubranie sprawi, że będziemy wyglądać lepiej. Dlatego dzisiaj pokażemy Wam siedem błędów, które większość z nas popełnia.

1. Duże kwadraty

Ubrania, które mają dużą kratę całkowicie zabijają nasze kształty. Co prawda wyglądają elegancko, ale pogrubiają nas w biodrach. Zamiast tego lepiej przejść do projektów, które mają neutralny nadruk, a najlepiej zwężających się u dołu.

2. Poziome wzory, które stanowią odcięcia

Takie poziome wzory sprawiają, że nasza sylwetka wygląda na większą niż jest w rzeczywistości. Jeśli uwielbiasz takie wzory to wystarczy wybrać odzież, gdzie ich kierunek będzie pionowy. Dzięki temu będziesz wyglądać smuklej. Najlepszą alternatywą są klasyczne połączenia jednokolorowych elementów, które zawsze wyglądają elegancko. Zauważ tutaj, że koszula jest wsadzona w spodnie. Dzięki temu wyglądamy na wyższe i szczuplejsze.

3. Zbyt wiele dekoracji

Niekończące się fałdy, falbanki i ozdobniki w wielu rozmiarach sprawiają, że wyglądamy gorzej. Jednolite koszulki o prostym wzorze dodają nam smukłości. Pamiętaj, że każde elementy dekoracyjne w poziomie poszerzają nas.

4. Duże nadruki i poziome elementy

Duże nadruki sprawiają, że wyglądamy ciężej. Do tego poziome wzory znów nas poszerzają. Wysokie buty, nawet sznurowadła skracają nasza sylwetkę potęgując efekt. W takim wypadku lepiej wybierać rzeczy jednokolorowe. Świetnie sprawdzają się bluzki z wycięciem u góry.

5. Brak dekoltu

Dekolt jest jak najbardziej wskazany. Łagodzi on sukienkę i dodaje nam lekkości. Najlepsze są dekolty w kształcie litery V. Bez dekoltu nasza sylwetka jest wizualnie poszerzana.

6. Szerokie pasy w poziomie

Coś najgorszego co możemy sobie zrobić. Do tego szerokie ubrania z dużymi pasami, które strasznie nas pogrubiają i sprawiają, że w ogóle nie widać naszej figury.

7. Żywe kolory

Spójrz na te paski poniżej. Jedyna różnica to ich kolor. Po lewej stronie biodra i talia wyglądają na dużo szersze niż w rzeczywistości. Jaskrawe paski sprawiają taki efekt, dlatego najlepsze są stłumione kolory. Do tego dochodzą szerokie ubrania, które zaburzają całą naszą sylwetkę.

Zobacz również: Co to jest CASUAL?

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-girls-stuff/seven-mistakes-we-make-when-choosing-clothes-that-stop-us-looking-our-best-245310/

Podobne artykuły