5 sposobów, by stać się bardziej lubianym w towarzystwie

Lifestyle Data publikacji: 06 maja 2021

Jak być lubianym? To pytanie bardzo często może pojawiać się u osób, które nie radzą sobie w towarzystwie i podświadomie czują się zbędni. Osoby lubiane mogą liczyć na uległość swoich znajomych, mogą również szybciej załatwiać niektóre sprawy, gdyż nie tracą tak potrzebnej swobody w kontaktach międzyludzkich. Jeśli czujesz, że nie zyskujesz sympatii w towarzystwie, skorzystaj z naszych sposobów, które z pewnością pomogą Ci to zmienić.

Jak mieć przyjaciół – 5 cennych wskazówek

Posiadanie przyjaciół to potrzeba każdego człowieka. Nie lubimy samotności, szukamy ciepłych uczuć i sami chcemy je dawać. Jednak nie wszyscy są obdarzeni naturalnymi predyspozycjami do tego, by z łatwością wchodzić w relacje.

Przyjaciel jest wyjątkową osobą w naszym życiu. Zazwyczaj obdarzamy go zaufaniem, możemy zwierzyć mu się z największych sekretów i mamy pewność, że nikomu ich nie przekaże. Dzielimy się z nim także swoimi obawami, strachem odnoszącym się do przyszłości, opowiadamy zarówno o wesołych, radosnych chwilach, jak i o tych smutnych. W kwestii przyjaźni nie ma znaczenia płeć, ważne, że się kogoś ma.

Jak być lubianym i jak zdobyć nowych przyjaciół? Oto 5 sposobów, które pozwolą zjednać sobie ludzi i odnaleźć wśród nich bratnią duszę.

  1. Przede wszystkim słuchaj – słuchanie drugiej osoby jest niezmiernie ważne. Okazuje się, że nie trzeba być duszą towarzystwa, by zjednać sobie ludzi. Nie trzeba błyszczeć, nie trzeba być w centrum uwagi – wręcz przeciwnie. Wystarczy dokładnie, z uwagą słuchać, co ta druga osoba ma do powiedzenia. Żeby zdobyć przyjaciela trzeba być naprawdę dobrym słuchaczem. Podczas rozmowy warto zadawać pytania ściśle nawiązujące do tego, o czym opowiada druga osoba. Tego rodzaju zachowanie ma wielką moc. Zadawanie pytań jest swego rodzaju sposobem na przejęcie inicjatywy podczas rozmowy. Sprawi, że rozmówca od razu poczuje sympatię, zwłaszcza, jeśli będzie po nas widać prawdziwe, niekłamane zainteresowanie.
  2. Spraw, by druga osoba czuła się ważna – jest to niezwykle istotna wskazówka. Szukając przyjaciół warto samodzielnie zaczynać rozmowy. Można wyrazić zainteresowanie ostatnim projektem, remontem czy naprawą samochodu. Warto zapytać o coś, co dotyczy rozmówcy, gdyż będzie to doskonały dowód na to, że interesujesz się jego życiem i troszczysz się o niego.
  3. Uśmiechaj się, bądź radosny i zarażaj optymizmem – nie od dzisiaj wiadomo, że uśmiech jest świetnym sposobem na znalezienie przyjaciół. Mnóstwo osób lgnie do pozytywnie nastawionych do życia ludzi, którzy starają się odnajdywać zalety w różnych sytuacjach. Warto stać się osobą, która wręcz zaraża uśmiechem, wtedy z pewnością nie będzie problemu z posiadaniem przyjaciół.
  4. Staraj się nie przerywać ciszy – cisza, zwłaszcza ta naturalna, nie jest zła. Czasem jest wręcz potrzebna. Nie warto jej na siłę przerywać, gdyż pozwala zebrać myśli. Ponadto, cisza to wynik działania obydwu stron, nie tylko jednej. Często cisza może wynikać z faktu, iż chcemy się upewnić, czy druga osoba faktycznie dokończyła swoją myśl.
  5. Utrzymuj kontakt wzrokowy – wiadome jest, że nie da się cały czas patrzeć sobie w oczy, jednak, jeśli w ogóle nie jesteś w stanie spojrzeć drugiej osobie w twarz, nie dasz rady uwydatnić swojego zainteresowania czy nawet szacunku. Kontakt wzrokowy to bardzo pomocna rzecz, jeśli szukasz przyjaciół.

Jak zjednać sobie ludzi – dodatkowe zasady

Jak zjednać sobie ludzi? Co jeszcze można w sobie zmienić, by inni chętniej zwracali uwagę i chcieli się zaprzyjaźnić?

Przede wszystkim warto używać takich zwrotów, jak „dziękuję”, „proszę” oraz „przepraszam”. Te emocjonalne słowa znacznie ułatwią zdobywanie znajomych, a ponadto okazują szacunek wobec ludzi.

Ludzie spojrzą na Ciebie znacznie przychylniej, jeśli będziesz chętny do pomocy nawet w błahych sytuacjach. Wystarczy tak naprawdę wyręczyć podczas niesienia zakupów, pomóc w ciężkimi drzwiami czy zaproponować podwózkę samochodem. Wystarczy tak niewiele, by potencjalni znajomi zobaczyli w Tobie całkowicie innego, wartego poznania człowieka.

Podobne artykuły