5 rzeczy, których lepiej nie trzymać w portfelu!

Lifestyle Data publikacji: 28 października 2018

Portfel to jeden z tych akcesoriów, który towarzyszy nam codziennie. Często go wyjmujemy i chowamy co niesie pewne ryzyko. Możemy go zgubić lub może stać się on łupem kieszonkowca. To rodzi pewne problemy, zwłaszcza gdy mamy w nim wszystko co nam potrzebne. Niektórych rzeczy lepiej w nim po prostu nie nosić.

1. Paragony

Chowasz paragony do portfela? To źle! W niepowołanych rękach mogą one stać się bardzo ciekawą informacją. Złodzieje mogą uzyskać z nich dostęp o transakcjach czy nawet do konta bankowego. Jednym z często wykorzystywanych przez złodzieja schematów jest żądanie zwrotu pieniędzy na podstawie paragonu. Biorą taki sam produkt z półki sklepowej i próbują go zwrócić. Pamiętaj, że paragon to dokument i nie należy go udostępniać niepowołanym osobom czy wyrzucać w pobliżu sklepu.

2. Noszenie wszystkich kart płatniczych

Jeśli masz wszystkie karty w jednym miejscu i gdy zgubisz portfel, tracisz wszystkie możliwości płatności od razu. Do tego złodziej, który portfel ukradnie może starać się użyć ich wszystkich zanim zdążysz je zablokować. Do dokonania płatności zbliżeniowych nie trzeba podpisu, a dzięki kilku kartom tak naprawdę możesz stracić grube pieniądze. Złodziej może też wykorzystać je do zakupów online, wystarczy przecież podać numer karty i kod zabezpieczający, który na niej się znajduje. Dlatego niektóre osoby wymazują numer CVV na karcie i zapisują go w innym miejscu lub zapamiętują.

3. Dokumenty tożsamości

Gdy złodziej będzie je miał może spróbować dostać w Twoim imieniu kredyt w Internecie.. O tym, że go wzięłaś dowiesz się dopiero po długim czasie gdy przyjdzie do Ciebie komornik za niepłacenie rat kredytu.

4. Pendrive

Pamięci flash są już tak małe, że niektórzy trzymają je w kieszonce na bilon. Niestety trzeba liczyć się z ryzykiem, że tak trzymane dane mogą trafić w niepowołane ręce. Dlatego jeśli na karcie pamięci masz coś ważnego, noś go w bezpiecznym miejscu, a nie w portfelu.

5. Ściągawka z hasłami

Niektórzy noszą w portfelu karteczkę z hasłami czy pinami, na wszelki wypadek jakby trzeba było się gdzieś zalogować. To jak prezent pod choinkę dla złodzieja, w którego ręce trafi taki portfel. Nie ułatwiaj mu roboty, nie noś tak wrażliwych danych w swoim portfelu.

Podobne artykuły