Trzy błędy, które najczęściej popełniamy podczas suszenia włosów

Uroda Data publikacji: 12 września 2020

Suszenie włosów wydaje się niezwykle prostą czynnością. Jednak wykonując tak prozaiczną codzienną czynność również można popełnić kilka błędów. Można ich jednak uniknąć i dzisiaj chcielibyśmy Wam w tym pomóc.

Błąd #1 – Przegrzewanie włosów

Przegrzewanie włosów szkodzi im, a dzieje się tak gdy suszymy je zbyt długo. Dlatego, aby skrócić czas suszenia włosów powinny one być dobrze odsączone ręcznikiem po umyciu głowy.

Dlatego gdy nie masz odpowiednio dużo czasu lepiej jest użyć suchego szamponu niż myć głowę normalnie. Dzięki temu unikniesz przegrzewania włosów.

Błąd #2 – Przesuszanie włosów

Włosy odpowiednio nawilżone są zdrowe i piękne, gdy jednak je przesuszymy zaczynają być łamliwe. Często zdarza się to podczas używania prostownicy, ale tę samą krzywdę można wyrządzić włosom używając zwykłej suszarki.

Staraj się więc nie ustawiać suszarki na maksymalną temperaturę. Skieruj strumień ciepła na skórę by sprawdzić czy nie jest ono zbyt gorące. Przez włosy możesz tego nie poczuć, zwłaszcza gdy są mokre, a zbyt duża temperatura może prowadzić do ich wysuszenia.

Błąd #3 – Chodzenie spać z niedosuszonymi włosami

Czasami po prostu nam się nie chce już suszyć włosów. Odsączymy je jedynie ręcznikiem i kładziemy się do łóżka. To również błąd.

Mokre włosy są po prostu cięższe, a przez to są podatne na łamanie. Oprócz tego wilgotne środowisko to idealne miejsce do rozwoju grzybów i bakterii. Pamiętaj o tym, że są one obecne na Twojej pościeli.

Podobne artykuły